1. yarın öbür gün dönüp "ben gittim çünkü senin şu şu davranışların bana gitmem gerektiğini hissettirdi yani aslında ben gitmedim sen beni gönderdin hatta ve hatta sen gittin yada zaten hiç olmamıştın!"
    diye üste çıkmaya çalışıp insana küçük dilini dahi yutturabilecek erkek türüdür. kendini ne kadar ikna etmeye çalışırsa çalışsın gitmiştir, noktadır.
  2. gitmek zorundadır demek. o gittikten sonra neden gitti, suç bende miydi, yoksa onda mı tüm suç bu kadar mı cesaretsiz diye düşünmelere, suçlamalara, sorgulamalara gerek yoktur.
    gitmiştir çünkü, önemli olan budur.
  3. ya daha çok seveceği başka bir kadın bulmuştur, ya da sevdiği kadına acı vermeye başlamıştır. en güzeli çekip gitmektir.
  4. herkesin anlayamayacağı bi olaydır.
    gidenin mutlaka sebebi vardır. iki gönül bir olunca samanlık seyran olur lafına hiçbir zaman inanmayan insandır.
    sevdiğin zaman bütün sorunların üstesinden gelemiyorsun malesef. hayat o izlediğiniz filmlerden ibaret değildir.
  5. artık kadında kalmadığını bilen erkektir. bir yetiştiriliş tarzımız, bize aksettirilen değerler, kültürümüz, kadın anlayışımız var. öyle şeyler yapar ki kadın, sevdiğiniz halde artık ona dokunamayacağınızı bilirsiniz...

kalmanın gereği yoktur artık çünkü bilirsiniz ki kaldığınızda öyle şeyler yapacaksınızdır ki o gitmek isteyecektir.

bazen siz yolda gidersiniz bazen yol sizi götürür. gerçek olan tek şey sürekli yolda olduğunuzdur.