merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  • atlas

bu başlık için bir lokasyon bilgisi verilmemiş
  1. 1

set balık

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. bir balik lokantasi adi. lokasyonu kirecburnu
    2 fix menü var 1.sinde 7 meze 7 ara sıcak ve 60 tl 2.sinde 10 meze 10 ara sıcak ve 70 tl.sınırsız yerli.
    kredi kartı geçmez.

gidilmeli ve "patlıcanlı levrek" kesinlikle yenilmelidir. her insan bayıla bayıla yer bunu. kızarmış dondurma ve çöp şişte balık da yenmelidir ayrıca. rakı nedense şişeyle gelmiyor(sınırsız) ama sahte değil sanırım, kör olmadım ve hala hayattayım.

fiyatlar makul,
    otopark ücretsiz,
    yiyecekler çok güzel,
    servis kalitelidir.

http://www.setbaliklokantasi.com
  2. midemin masadan en mutlu kalktığı yer olmanın en büyük adayı lokanta

midemin hangi masada oturacağım hakkında söz sahibi olacak kadar büyümesinde de yardımı vardır
  3. biricik aşkım nastasya filippovna sayesinde keşfettiğimiz kireçburnu'ndaki deniz mahsulü cenneti.

aç gidin yoksa işiniz çok zor. fiks menü 70 tl, dahil olan şeyler yazılmış halen devam. ve evet içki sınırsız. ayrıca tatlı olarak 4 çeşit tatlı(sufle tarzı şey çok güzeldi) ve meyve gelmekte. kesinlikle rezervasyonsuz gitmeyin boş olmuyor çünkü. grup halince gitmek için çok uygun ama bir çift olarak da gayet güzel vakit geçirebilirsiniz. yalnız sessiz bir yer değil romantizm ikinci planda yani.

http://www.setbaliklokantasi.com/
  4. benzerleri düşünüldüğünde oldukça makûl olan fiyatlarıyla, envai çeşit meze, balık, deniz ürünü yiyebileceğiniz mekan. ayrıca, servis son derece özenli ve güleryüzlü. böyle olunca, bu balıkçının kalabalık olması da kaçınılmaz oluyor. yalnız, yiyecekler öyle lezzetli ki kalabalık sizi etkilemiyor, yeme içme ile meşgûl oluyorsunuz sadece.

menü söylediğinizde 7 tane soğuk mezeden sonra; balık köftesi, balıklı pizza, balık kokoreç, balık iskender, deniz ürünlü pilav gibi bol renkli ara sıcakların tümü geliyor, ana yemek olarak da biz patlıcanlı levrek'i tercih ettik. övdükleri kadar varmış, hakikaten enfes.

alıp sevgilimi götürdüm buraya, kesinlikle iyi bir seçim olmuştu. set balık, arkadaşlarıma önereceğim mekanlar içinde ilk sıralara giren isim oldu bile.
  5. güzel gidilesi bir mekan. servis, ilgi gayet güzel ayrıca balıklar ve mezeler de güzel ötesi, lezzetli.

işin en önemli kısmı da şurası tabir-i caizse öküz gibi yedik neredeyse para ödemedik diyeyim siz anlayın.
  6. günün her saati sıcak soğuk mezeleri var. o taraflara yakınsanız (sevgili maslak sakinleri, sözüm size) şirketten arkadaşlarla öğle yemeğinde rakı balık içün buraya gidebilirsiniz, o derece. hastasınım, müdavimiyim, hatta tüm arkadaşlarıma burayı tavsiye ediyorum, bir nevi turizm elçisiyim.

ek: söylemeyi unutmuşum, şunlar da notlarım:
    - kredi kartı geçmiyor. herhangi bir ticket vs şeyler de geçmiyor burada. agalar direk ca$h çalışıyor. sonra vay efendim ben duymadım, bilmiyordum olmasın. fiyatlarının bu kadar makul olmasının sebebi bu sanırım; kredi kartı yok, komisyon yok, malzemeleri satanlarla da aynı şekilde nakit çalışıyorlar, mekan kendilerinin (sanırım kira yok) falan filan.
    - rezervasyonsuz gitmeyin, sizin gitmek istediğiniz saatte kesin doludur. kesin diyorum.
    - ana yemek (balık) almayın, mezelerden takılın. ara sıcakları harika, taksit taksit getiriyorlar, hepsinden az az yiyebiliyorsunuz.
    - tatlıları çok güzel değil. volkan var mesela, içi pişmemiş kek hamuru gibi. değişik.
    - biz 3 kişi gittik, 180 verdik (ama en az 10 çeşit meze, 5 porsiyon tatlı, 10 duble de rakı geldi). 6 kişi gittiğimizde 300 vermiştik. 8 kişi sanırım 400 ödemiştik (geçen sene). ne kadar yersek yiyelim, ne kadar içersek içelim adam başı 60 lirayı geçemedik. manyak lan adamlar.
  7. geçen haftalarda aydın boysan yanımızdaki masaya oturmuştu. burayı niye bu kadar sevdiğimi anlatmak için başka referansa ihtiyaç var mı bilmiyorum.
  8. hem kaliteli hem deniz kenarında hem de ucuz olan balık restoranı. ben şahsen ne zaman oraya gitsem balık mezeleri ve aralıksız çeşit çeşit getirdikleri ara sıcaklarla tıka basa doyup istediğim kadar içki içip sadece 50 tl hesap ödeyerek çıkıyorum. gidilesi yer. üstelik mezeleri ve yemekleri cidden lezzetli adamlar işi biliyor. tavsiye ederim.
  9. inanılmaz bir balık restoranı. hem kaliteli, hem nezih, verdikleri hizmete göre asla pahalı değil. çok aç gitmek lazım mezeler, balıklar, tatlılar çılgınlık derecesinde, insan kendini kaybediyor. en sevdiğim yönü ise insanlar mutlu çatal, bardak sesleri ailesi dostları ile herkes sohbet ediyor açıkçası ortam çok keyifli. söylenmiş ama ben de söyleyeyim. alkollü ve alkolsüz menüleri var hangisini tercih ederseniz ama en güzel kısmı içip sapıtan insanlar yok. kredi kartı geçmiyor ve rezervasyonsuz yer bulmak olanaksız.
  1. 1