1. kapının açılmamasıyla pek bir göt olan komşudur. bu yaz değil; ama geçen yaz defalarca geldi ve göt oldu gitti. 2011 yazını bekle lan sikimsonik komşu. senin ibne oğlun ses yaparken iyi, biz yapınca mı batıyor lan? ev hele bana bi geçsin tapusuyla, alimallah yıkacağım lan binayı!
  2. burnunun ortasında çok sağlam bir kafa patladıktan sonra bir daha asla kapıya gelemeyen komşudur.

daha sonra apartmanda biri osursa; '' ahandaa bu yaptı, ben biliyorum'' diye polis yolluyor kapıya ama hayatında yer alan 'artık kırık bir burun' gerçeğini değiştiremiyor bu durum.
  3. -abi alttaki hatun nedir lan!? onu böyle alıcan , evirip çevirecen...
    (burada çok başka fanteziler dönüyor. adam ayak üstü kamasutra kitabını yorumluyor gibi düşünebilirsiniz, abartma yok.)

on dakika sonra kapı çalar. kapıya bakmaya gidilir. fantezinin kahramanı abla gelmiştir. başını tutar, kafasını kapının yanına dayar. bende tepki yok, öylece mal mal bakıyorum yüzüne.

+söylediklerinizin hepsini kelimesi kelimesine duyabiliyorum...tamam anlıyorum sizi ama ben de sabah erken kalkacağım, benimki de can... biraz sessiz, lütfen.

yer yarılsa içine girsem, bir daha da hiç çıkmasam diye düşündüm o an. "evet, anlıyorum" dedim can havliyle. içeri girip bizim elemana kimin geldiğini söyledim. "lan içeri davet etseydin ya" dedi. hiç bir şey demedim. allah belanızı versin, ben hayatımda böyle utanmadım arkadaş!
  4. çatıdan pencerene gelip cama vurandan,seni pompalıyla vururum diye tehdit edenden ve hergece duvarını yıkma amacıyla yumruklayandan daha iyi olan komşudur. siz yatın kalkın dua edin bence öyle bir komşunuz varsa.