• görseller

  • serway
  • serway
 1. üniversite birinci sınıflardaki fizik 1 dersinin ders kitabı. soru renkleri mevcut. siyahlar kolay maviler orta halli, kırmızılar baba şeklinde sınıflandırılabilir. çözüm kitabı da ayrıca satılıyor bildiğim kadarıyla. vize ve finallerde çıkacak soruların muadillerini bünyesinde barındırır. fizik 2 de 2. dönem kullanılıyor. en popüler fizik kitabı olduğu için her öğrencinin kitapları arasında görmek mümkündür.
 2. üniversitede temel bilimler yada mühendislik okuyan, birinci-ikinci sınıf öğrencileri için iki ideal seçenekten biridir bu kitap. diğer seçenek genellikle keller'in* kitabıdır.
 3. liseye başladığım yıl fizik hocası tarafından istenen(almak mümkün olmamış ancak çok eski bir basımı bulunmuştur),yıllar yılı okulun bir numaralı fizik kaynağı olarak gösterilmesine rağmen kapağını inat edip sadece bir kere açtığım ve "insanoğlu elbet bir gün aya çıkacaktır"yazısıyla karşılaştığım kitaptır..
  ayrıca konuyla ilgili olarak;
  bir 24 kasımda konferans salonunda okulcak kopmamıza neden olmuş bu reklam filmi de üşenilmeyip hazırlanmıştır..
  (bkz: http://www.youtube.com/...)
 4. "sürekli olarak 20 amper ve 240 voltta çalışan bir fırında 4 saatte pişirilen hindinin fiyatını tahmin ediniz." gibi güzide bir soruyla gece gece beni ve oda arkadaşımı yarmış olan kitaptır.

  (sorunun çözümünde kwatt başına tahmini 8 cent ödeneceğini varsaymış, çözüme bakmadan 8 centi nereden bulacağımız konusuna ise değinilmemiş.)
 5. gerçekten çok yaratıcı soruları olan kitaptır. çatıdan çatıya atlamalı bir sahnenin dublörle çekilip çekilemeyeceğini falan tespit edebiliyorsunuz. problemin soru kısmını direk: dublöre atlayışı yapmasını önerir misiniz? şeklinde.

  "the only way is serway"
 6. yıllardır elimde olan, ama bir defa bile açıp çalışmadığım, çalışsam da bişey anlayamıyacağım sevgili kitabım.