• videolar

• görseller

• seroquel
  1. bu ilacı alan kişilerin şizofreni ya da bipolar bozuklukla ilgisi olmayabilir. depresyon, anksiyete,bir takım hafızayla ilgili sorunları olanlar için de verilebilir. biraz suyla içilir ve içilir içilmez aşırı uyku durumu gözlenir. tam manasıyla kol kalkmaz, insan göz kapaklarını açamaz hale gelir. bu tam bi işkencedir.
  2. uyku verme süreci 2 veya 6 ay aldıktan sonra bağışıklık kazanınca kaybolmayan ilaçtır.
    zira yaklaşık 4-5 senedir kullanıyorum bu ilacı ve her aldığımda 45 dakika - 1 saat içinde uykum geliyor.
    manik depresif hastalığı için kullanılan bir ilaçtır aslında ve oldukçada pahalıdır.
    manik depresif olduğunuzda uykuya ihtiyaç duymadığınız için bu ilaç hemen yardımınıza koşar. fakat uyku saatiniz geldiği zaman ancak etki eder. misal uyku düzeniniz bozuk, akşam 19:00'da kalktınız ve düzene girmek istiyorsunuz. gece 01:00 - 02:00 de ilacı alırsanız uyku bakımından hiç bir etkisi olmaz.
    ayrıca bir süre sonra bağımlılık yaptığıda gözlemlenmiştir. manik depresifler bir süre sonra bu ilacı kullanmadan asla uyuyamazlar.
    uyku zamanınızda hep bellidir. ne 1 saat eksik ne 1 saat fazla uyursunuz. misal ilacı aldığımda mutlaka 8 saat uyuyorum. normal insanlar içtiği zaman ise onlara nerdeyse günün yarısını uyumayla geçirtir ayrıca.
    minicik, turuncu ama bir o kadarda değerli haptır.
  3. kronik uykusuzluk sonucu (bkz: insomnia) "bu da mı işe yaramadı, o halde sana bundan vereyim numune bak" diye bir doktorun bana beleşe verdiği ilaç. 300 mg'ı ile kemikleriniz kırılıncaya kadar uyur, uyumadığınız takdirde triplerden triplere koşar, gezer eğlenirsiniz...
  4. 100 mg 'ı akşam içildikten sonra, sabah beyninizin olmadığını hissetmenize yol açan ilaçtır. bütün gün boş boş bakarsızınız sizi tam bir mal yapar. tavsiye edilmeyesi ilaç.
  5. antidepresan değil nöroleptik bir ilaçtır. depresyon gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmaz. şizofreni tedavisinde endikedir. ağır bir medikal olmasından dolayı ruhsal durum, duyu ve sinirlerde ciddi etkiler bırakması doğaldır.

edit: son 2 yılda seroquel'in depresyon için önerildiğini, az önce bir meslektaşımdan öğrendim. bence hatalıdır bu denli ağır bir ilacı depresyon tedavisi için kullanmak. şaşırdım gerçekten...
  6. abartılara kanmayın, ürkmeyin, tırsmayın, reçete ile satılan bir ilaç bu arkadaşlar, ne kadar ağır olabilir ki. yasal uyuşturucu vb dedikleri kadar değil bance.
    - sen halüsinasyon görmek istersen badem şekeri yesen uçarsın reis.
    - biji seroq
  7. alzheimer olan rahmetli anneannemin kullandığı ilaçtır. çok ağır olduğu söylense de gecede 10 kere uyanmasına engel olmamaktaydı.