1. bir nazım hikmet şiiri, ezginin günlüğü bestesi enfes eser;

  seni düşünmek güzel şey
  seni düşünmek ümitli şey
  dünyanın en güzel sesinden
  en güzel şarkıyı dinlemek gibi bir şey

  seni düşünmek güzel şey
  seni düşünmek ümitli şey
  fakat artık ümit yetmiyor bana
  ben artık şarkı dinlemek değil
  şarkı söylemek istiyorum
 2. 3-4 saatlik uykunun ardından, uykumun en ağır en tatlı yerinde zır zır öten saati susturmak için telefona elimi uzatmadan daha, kısacası bilincimini açıldığı ilk saniyede aklıma geldiğin ve ağlamama sebep olduğun halde hala bunu söyleyebiliyorum ya.. artık başka bişey söylemesem de olur..
 3. müziği gerçekten güzel hazırlanmış bir ezginin günlüğü şarkısı ve bir nazım hikmet şiiri.çoğu zaman bir şiiri okuduğunuzda onun şarkıya uyarlanmış hali hoşunuza gitmez,yakıştıramazsınız.
  (bkz: korkarak yaşıyorsan)
  (bkz: nietzsche)
  (bkz: şebnem ferah)
  ama özellikle ezginin günlüğü ve yeni türkü bu işi gerçekten güzel yapıyor diye düşünüyorum.bu şarkıyı uzun yolda dinlemek müthiş bir haz veriyor insana,pianonun üzerindeki ellerin gidiş gelişini hayal edebiliyorsunuz ve bu şarkıyı dinleyen herkes gibi en çok da ben artık şarkı dinlemek değil/şarkı söylemek istiyorum kısmına daha bir şevkle eşlik ediyorsunuz.
 4. seni...
  düşünmek güzel şey, düşünürken özlemek!
  özlerken daha da sevmek seni... seni sevmek güzel şey!
 5. ezginin günlüğü imzalı bestesinde "ben artık şarkı dinlemek değil; şarkı söylemek istiyorum." dizelerinin tınısı böyle çok içli mi desem, vurucu mu desem, güzel, evet güzel olmuş şiirdir.