merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

sena

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. kuranda şükretmek olarak geçer ayrıca bir rivayete göre hindistanda tapılması gereken kutsal kadınlardan birinin ismidir
  2. arapçada övgü, övme anlamına gelen, a'sı uzatılarak okunan unisex bir isim. yine arapçada, a'sı uzatılmazsa ay ışığı anlamına gelen isimdir.
    kuranda övgüler olsun anlamında çokça yer almaktadır.
    (bkz: hamdü sena)
  3. olduğu duruma razı olmak manasına gelen,aslında erkek ismi olup kızlar için kullanılan muhteşem isim..
  4. genelde sıkmabaşların çocuklarına verdikleri isimdir.. söylemesi hoş, kulağa da fena gelmese bile bir kere intibası kötü.. beğenmedim, cuvıh..
  5. bu isme sahip olan bayanlar her daim güzel oluyor veya benim karşılaştıklarım böyle.
    devamlı bu isim karşıma çıkıyor. nereye gidersem bunu görüyorum. hayırdır inşallah diyeyim. ama güzel bir isim. beğenirim.
  6. gecenin bu saatinde sol frame akıyor akabildiği kadarıyla. yeni bir film izlemiş, aklımda hala filmden sahneler dönen ben senin adını görüyorum. yakıştı mı? sena. yakıştı mı? ben söyleyeyim, zaten aklımdaydın ehe ehe. hiç çıkmıyorsun.
    tanım: en harika bağımlılığım ismi.
    bir de barışsak herhalde buralar hep mutluluk gözyaşları olacak pembe pembe. aylar sonra bu giriyi beraber okuyup gülüşmemiz şerefine sarıl bana. sonrada sigaramı yak. şu an çok sensizim ama mutluyum, sensizlik bile güzel ama o son atarı yapmayacaktım, bir de o son kızın aramıza girmesine izin vermeyecektim. şimdi sana bununla ilgili pişman olduğumu söylüyorum ya te bu giriyi girdiğimde de pişmandım. bu da büyükçe bir kanıtı. haydi öptüm.
  7. hayatıma en uzun süreli giren kadının adı (akrabaları falan saymazsak)ne bileyim hep aklıma geliyor bazen çok üzüyor bazen çok sevindiriyor kızıl saçlarını okşarım hep (nedense tanıdığım bütün senalar kızıl (2) ) normal bir vücudu var ama suratı toplu çok dolgun yanakları var sürekli severim rüyalarıma girer falan daha zilyon tane şey hayatıma gireli 9 ay ilişkimiz 6 ay oldu sanki 6 yıl gibi geldi bana...