1. buna gerçekten inanan insan söylemez..daha mı iyi olur?tabii ki hayır..daha iyisine layık olduğu düşünülen şahıs anlamsızlıklar içinde boğulurken bir yandan diğer yandan da karşısındakinin sevmediğini düşünür..olsundur, düşünsündür..böylesi daha iyidir..nefret eder, daha kolay unutur..
  2. "ben seni haketmiyorum" repliğiyle devam edilir yazışa
    tercümesi "daha iyisini buldum yok ol siktir git bi zahmet" tir
    pısırık ilişki bitirme yöntemlerinden biri
  3. ilişkide bir taraf her açıdan bariz üstünse ve diğer taraf herhangi bir nedenle ilişkiyi bitirmek istiyorsa rahatça söylenecek yegane nedendir. gıkını bile çıkaramaz öbür arkadaş çünkü pohpohlanmıştır ve de postalanmıştır...
  4. - ayrılalım, sen daha iyilerine layıksın
    +hayır, ben yalnızca seni istiyorum
    - daha da iyisi?
    + hayır, yalnızca sen
    - en iyi?
    + tamam, siktir git.
  5. "senden ayrılıyorum ama seni kırmak istemiyorum.ben daha iyilerine layığım.bıktım senden" sözünün kibar versiyonu.karşındakinden kolayca ve kırmadan ayrılmanın en kolay yolu yani.
  6. gerçek de olsa yalan olsa da insanın canını yakan bi cümledir. kimse daha kötüsünü bulmaya gitmez. madem sana göre iyiyim ,seni istiyorum o zaman iyi böyle deyip hırsızı evine kadar kovalamak en iyisidir. başka yalan bulsun ..
  7. son derece samimiyetsiz bir ayrılık cümlesidir. gerçek anlamda incelendiğinde, söyleyenin uykularını kaçırır.

+ sen daha iyilerine layıksın nalan ayrılmalıyız.
    -biliyordum. boyun kısa, eğitim seviyemiz uyuşmuyor. yalancısın, cesaret namına hiç bir şey yok zaten.. haklısın. senden daha iyilerini hakediyorum ben.