1. çok büyük bir mağduriyet içerisindeyim sevgili itüsözlük okurları. hem de çok büyük...

hani sevimli ayıcıklar olur, alır sarılırsınız, sempatik gelir size, sarılırsınız beraber uyursunuz, uyursunuz, öpersiniz , okşarsınız, lakin pipisi hala peluştur. işte kızlar sempatik görünen erkekleri de böyle sanıyor maalesef. bilmiyorlar ki o sempatik erkeğin içinde, biyolojik olarak hala dişisiyle çiftleşip soyunu sürdürmeyi hedefleyen bir ayı yatıyor...

tabi canından çok sevdikleri söz konusu olunca pipisini keser ama yine de kötü şeyler düşünmez insan. ama bir de yeni tanışıp çabucak kaynaştıklarınız var kiii, işte sorun orada. arkadaşlık, dostluk, eğlence amaçlı bir işbirliğiniz var. aşk meşk tarzı karmaşık aksiyonlardan uzak tutuyorsunuz kendinizi karşılıklı olarak, ama kız sizin bu sevimli davranma çabanızı , bir güvence olarak görüp, ceza sahası içinde kendini yere atıyor. sizse penaltıyı görüp de, çalmak istemeyen bir hakem olarak ikilemde kalıyorsunuz. sonrası malum "ibne hakem ibne hakem" sesleri, sizin için yükseliyor ister istemez.

vicdanınız sızlıyor, kendinizden utanıyorsunuz bir süre, bu arkadaşça seksüel zulüm, felaketiniz olabiliyor sevgili itüsözlük okurları... siz siz olun hiç bir objeye sevimli davranmayın...
  2. sempatik erkeklerin başına en sık gelen şeydir.

evet doğru tahmin: kendimden biliyorum

hayır maksat "ben sempatiğim" reklamı yapıp parsa toplamaya çalışmak değil. zaten aşağıdakileri okuduğunuzda yapmak istediğim son şeyin bu olduğunu anlayacaksınız.

ben demiyorum efendim. genelde etrafımdakiler sempatik olduğumu söylüyorlar. yapıyorlar bunu. ben demiyorum yani. ama artık bu kelimeye* o kadar antipatik bir duruş aldım ki anlatamam... anlatmaya çalışırım:

sempatik olduğumu söyleyen karşı cins bana karşı ilgi duymak isteyen ama duymayan birisi gibi gelmiştir hep. yani öyle bir tavırla söyler ki bunu:

"ya sen çok... şeysin... böyle nasıl desem... çok sempatiksin ya..."
    saol be... sen de götsün!

sempatik demek iyi bir şey sanırdım eskiden. sonra hayat bana cem yılmaz kılığına girip öğretti asıl anlamını. üstad bir skecinde "sempatik ne demek? hani bi boka benzemiyosun ama idare eder..." demişti. bu acı gerçeği yüzüme çarptığı için kendisine ilk gördüğüm yerde teşekkür etme planlarım var.

bana bunu söyleyen kızlar benimle yakınlaştılar, sırlarını paylaştılar, yanımda rahat davrandılar, kendilerini kasmadılar hiç. ama ben onlar için, sadece arkadaş olarak görülen devamlı böyle espriler; devamlı böyle komiklikler, şakalar yapan, kendilerini kötü hissettiklerinde dertlerini paylaşan, "özünde iyi bi insan" kişisi olarak kaldım.

sakuragikun'un dediği gibi peluş muamelesi gördüm. ki peluşların kalkabilecek sikleri bile yoktur. ama benim vardı (hâlâ var).

burada sözü geçen organın kalkmayışından kastın direk birinci anlamıyla algılanmamasını "erkek yerine konmamak" anlamına geliyor olduğunu anlamış olmanızı bekliyorum.

aslında erkeksinizdir tabii. hiçbirisi sizin erkek olmadığınızı düşünmemektedir sözde. ancak hiçbir zaman aşık olunacak erkek de değilsinizdir. "arkadaş" olursunuz en fazla. sizin de birilerine aşık olabileceğinizi bilirler. "kimse yok mu sevdiğin" diye sorarlar hayasızcasına hatta. ama asla başka erkeklere davrandıkları gibi davranmazlar size.

sempatik değil; karizmatik olmanız gerekir bunun için. "karizmatik erkeklerin siki vardır ve kalkar" inanışına sahiptir bizim güzel kızlarımız. o yüzden onları tercih ederler. ve size o "karizmatik" erkekten hoşlandıklarını anlatıp dururlar. hele "sen de biraz onun gibi olsana" gibisinden bir ima bile onu diyen kıza magnum vuruşu ya da akula vuruşu yapmak istemenize yol açar.

ama o güzel kızlarımızdan bir isteğim olacak: sempatik bulduğunuz erkeklere bir daha bakın. iyi bakın. onlar sadece sempatik değiller. karizmatik bulduğunuz erkeklerden çok daha dolular. donanımlılar. bir daha sempatik olduğunu düşündüğünüz o erkeği ilk gördüğünüzde ona bir de o açıdan bakın.

onun da "siki kalkıyor"* unutmayın.

not: sakuragikun'a bu konudaki hislerime tercüman olan bu başlığı açtığı ve bu giriyi girmeme vesile olduğu için teşekkürü borç bilirim.
  3. çok güzel bir isyan..

öncelikle kendi fikrimi de eklemek isterim, tüm dünyadaki kızlar bilsinler, tüm erkeklerin siki kalkar ya da zamanında muhakkak kalkmıştır.. bu fatih ürek içinde böyledir, bulgaristanlı azis içinde böyledir, hatta zamanında bülent ersoy içinde geçerliydi..

isyana katkı eklemek gerekirse ki gerekir, yahu neden bunu bir türlü anlamıyorsunuz, tamam diyelim ki erkek size çok sempatik geldi ve arkadaş olmaya karar verdiniz, herif tatlı, devamlı gülümseyebiliryor, çevresindekileride kendisiyle beraber gülümsetebiliyor.. senin arkadaşlığını diyelim ki kabul etti bu herif, sana yan gözle bakamadı senin bu tavrın yüzünden, yahu senin hiç mi bu herifin ayarında kız arkadaşın yok !! bir tanesinle tanıştır.. " bu herif iyi çocuktur, bak tam senin ayarında, bir dene " de .. belki çocuğun o gülümseyen ve sizleri de gülümseten yüzüne birazcık daha gülümseme gelecek ? neden bunu yap mıyorsunuz ki ? tamam bu sizi biraz pezevenk durumuna düşürebilir ama arkadaş arkadaşın pezevengidir..

sempatik erkekler, her şeyin mevcut olduğu limansız bir adaya benzer.. hiçbir şekilde gemi yanaşmaz kıyılarına, o sempatik erkeklerin kız kankalarına diyorum ki, baktın adama yaklaşamıyorsun, daha doğrusu yaklaşmıyorsun, sen 1-2 sandal gönder, belki ada biraz canlanır.. hadi be, bunu o herif için yap.. arkadaşın değil mi ?
  4. deminden beri düşünüyorum ne yazsam ne çizsem diye şuraya ama zaten üstteki 5 giride hislerime tercüman olmuş pek sevgili arılar. ben de aynı dertten müzdaribim diyebilirim ama şunu demekte yarar var: varsın olsun 5 ya da 10 tane kız seni hep arkadaş olarak görsün sana kız mı yok be canım. eksi gibi gözüken bir vasıfı artıya dönüştürmek de sizin elinizde. bırak karşındaki sana peluş hayvan muamelesi yapsın böylece karşı cinsin türlü türlü huylarını, takıntılarını nelerden hoşlandıklarını birinci ağızdan dinlemek yasak bilgilere erişme şansına sahip oluyorsun. böylece içerden gelen bilgiler ışığında karşı cinsle çiftleşme (pandayız ya biz hani) oranı da artmış oluyor. işin bir sırrı da biraz hızlı olmak sanırım, kız senin sempatik olduğunu anlamadan harekete geçip tavlamak. 3 ay hiç icraatta bulunmayıp kendince imalarda bulununca sadece şirinlik yapıyorsun zannedip kanka olm bu moduna geçiyor kızlar çünkü. önümüzdeki derste ben seni arkadaş olarak görüyorum cevabı veren kız nasıl göt edilir konusunu işleyeceğim. ya da işlemeyecem karar vermedim şimdi...
  5. hani insanın çok da elinde değil aslında bu. nasıl biri olabileceğini seçebilmek. aslında elinde gibi ama değil lan. bir insan efendi ise efendidir, piç ise de piçtir. böyle yani. arada başka kademeler de olabilir tabi. efendiden piçe ani bir geçiş yapmayalım. ehele. öhm neyse.

şimdi sırf bu kardeşimiz sempatik, efendi, iyi, çok iyi falan filan diye onun da bir erkek olduğunun unutulması ne acı... böyleleri için de değişilmez bir kalıp vardır bak: " ne? x mi? x çok iyidir yeaa. " çok iyi ne mnskym? iyi ne bi kere? "iyi" sıfatı bir kere yapıştırıldı mı üzerinize tamam zaten, artık herkese göre iyi bir insansınızdır. hatta şöyle diyim, sizi tanımlayabilecekleri başka bir kelime, cümle bulamayan hemen herkes bunu yapıştıracaktır: " x çok iyidir yea "

her girişiminde aynı cümleyle karşılaşırsın bir de: " ama ben seni arkadaşım olarak görüyorum :/ " neden? diğerleri gibi ağzına sıçmadım, insan gibi davrandım diye mi? direk asılmak yerine zamana bırakıp, iyice tanımaya çalıştım diye mi? ama öylesi iş yapıyor işte hacı. 4 s kuralı var hakikaten. inan bana, var.

iyi insan sikmez tabi. siki bile yoktur onun, hiç öyle kaka şeyler yapar mı lan!? iyidir o bi kere. en ufak bir şeyde karşılaşacağı cümle bellidir ama: " bunu senden beklemezdim x :/ " lan yavşak insan, elin ipsiz sapsız adamları yapınca bir şey yok, hatta hoşunuza gidiyor da da biz yapınca mı yakışmıyor?

siz siz olun, sempatik, iyi, efendi gibi sıfatların üzerinize yapışmasına izin vermeyin dostlarım. çıkmıyor bi daha çünkü. kosla bile döktüm, gene de olmadı lan!