1. kill em allalbümünden,birçok kişinin metal müzikle tanışmasını sağlayan,zamanında* kahkaha kısmını tüm servis beraber söylediğimiz metallica efsanesi.

  we are scanning the scene
  in the city tonight
  we are looking for you
  to start up a fight
  there is an evil feeling in our brains
  but it is nothing new
  you know it drives us insane

  [chorus]
  (running) on our way
  (hiding) you will pay
  (dying) one thousand deaths
  (running) on our way
  (hiding) you will pay
  (dying) one thousand deaths

  searching, seek and destroy
  searching, seek and destroy
  searching, seek and destroy
  searching, seek and destroy

  there is no escape
  and that is for sure
  this is the end we won't take any more
  say goodbye to the world you live in
  you have always been taking
  but now you're giving

  [chorus]

  our brains are on fire
  with the feeling to kill
  and it will not go away
  until our dreams are fulfilled
  there is only one thing on our minds
  don't try running away
  cause you're the one we will find

  [chorus]
 2. live shit'de parçayı bir de jason newsted'den dinleyip "vay be" denebilir. ben dedim oradan biliyorum. bunun xx kromozomuyla da alakası yok. ne dersen de iki katı ayrıca.

  konserlerde süresinden çok daha uzun çalınmasıyla ünlüdür. nakarat kısmı deşarj malzemesi olarak kullananılır, bünye pamuk gibi olur, üstüne de so what açılırsa tamamdır, antidepresan halt etsin. konserlerde james hetfield nakarat kısmını seyircilere söyletir , "i can't hear you" diye milleti coşturur bir süre. ondan önce newsted'in bas solosu olur arada lars ulrich coşar, kirk hammett takılır, hepsinin toplamında herkes yerle yeksan olur, ben düşünürken bile oldum. evet istiyorum be tekrar konser istiyorum, hiç bir şey için geç değil.
 3. kalabalık bir mekanda "sörçiiiiiiiiiiiiieeeeeeean" diye bağırdığınızda mutlaka bir karşılığını alacağınız leziz parça..
 4. en manyak,en thrash,en gaz,en konserlik metallica şarkılarındandır.live shit san diego ayağında on sekiz dakikaya kadar uzattıkları performansı efsanedir.toplu deşarj için yaratılmış enfes bir nakaratı vardır.normal normal dinlerken bile insanın kendisini hetfield sanıp,"sürçeeeeeeeeeeen,siiik en distroooooooooooyyyyyyyyyyyy"diye bağırmasını sağlar.05:49'dan sonra gelen ritmler efsanedir,direk headbang nedenidir.süper parçadır,ölmeden önce mutlaka canlı dinlenmelidir.(ah metallica gelse)
 5. uzun süre dinlemeyince özlenen, özlenince haliyle dinlenilen, dinleyince kopulan, koptukça "yeter abi bir daha dinlemicem çok dağıtıyorum" denilip uzun süre dinlenilmeyen ve kişiyi böyle bir kısır döngüye sokabilen gaz parçalardan.