1. 1- 298 sayılı kanunun 79 uncu maddesi gereğince;

  a) oy verme günü olan 22 temmuz 2007 pazar günü sabah saat 06.00’dan gece saat 24.00’e kadar; her ne suretle olursa olsun alkollü içki satılmasının, içkili yerlerde umumi mahallerde her çeşit alkollü içki verilmesinin, içilmesinin yasak olduğuna,
  b) oy verme günü oy verme süresince bütün umumi eğlence yerlerinin kapalı kalacağına, eğlence yeri niteliğini taşıyan lokantalarda yalnız yemek verilebileceğine,

  meali:21 temmuzda içki stoğunuzu yapın.
 2. akp'nin aslında kendisine zarar vereceği karar gibi görünmektedir. sebebi ise şudur ki, akp seçmeninin neredeyse hiçbiri zaten içmez ve ayık kafayla sandık başında olması muhtemeldir. diğer partilere oy verecek sarhoş vatandaşlarımız ise kafalarının güzel olmasından kelli o gün yanlışlıkla akp'ye bile oy verebilir aslında. bu şekilde akp'ye gelecek potansiyel sarhoş oylarının önü kesilmiştir. gerçi sarhoş adamın oyundan hayır gelmez. olmaz olsun değil mi ya?
 3. bu zamana kadar bu millet aklı başında oy kullandı da ne oldu derken, "bi de böyle mi denesek acaba" diyerek sonunu merak etmekte olduğum, alkol seven türk halkına bir fırsat verilmesi açısından bu seçimlerde kaldırılmasında bi sakınca görmediğim yasaktır. yok eğer mümkünü yoksa oylar tuvalette kullanılsın.. bakarsın tutar?
 4. bugün bi amca elinde efes pilsen babalar gibi içiyodu. televizyonda gösterdiler bi de muhabire ayar verdi amcam.

  -amca içiyosun ama içki içme yasağı var bik bik..

  amca kararlıydı:

  -ihlal ettim...

  (bkz: yürü be)
 5. 22 temmuz resmi yas gününü başlatmak üzere sakarya'ya girilmesiyle birlikte karşılaşılan durum
 6. bu sefer pazar günü gidilecek olan balık tutma atraksiyonu için cumartesiden stok yapılması gerektiğini anlamama sebep olan hadise.