1. keyfi inanılmaz.bitmiyo bi de öyle hemen tadını çıkara çıkara yavaş yavaş içiyorsun bereketli yani.
  2. ekonomik olarak insanı bir hayli rahatlatan, özellikle günde bir paketi geçen kişiler için daha bir ekonomik olan sigara. tütünün kalitesi, her hafta aldığınız yere gelen tütünlere göre değişse de, klasik veya west gibi orta seviye sigaralara kıyasla içimi ve tadı bir hayli hoştur. akşamları sigarasız kalmak veya bir sigarayı yarıda söndürürken üzülmek gibi (benim içim yanıyor eğer parayla aldığım sigara ise) dertleriniz olmaz, çünkü orada koca bir poşet tütün sarılmak için sizi beklemektedir. en kötü yanı ise, acil işiniz çıktığında ve önceden sarmış olduğunuz deponuz yoksa dımdızlak ortada kalmaktır. tabi bunun yanında yeni alınan yaş tütünün sarılması biraz zorlayıcı ve insanı çileden çıkarıcı olabiliyor. bir de yaz aylarında tütünün çabuk kuruması tehlikesine karşı, üzerini dut yaprağı ile kaplayarak, buzdolabında saklarsınız, bu sıkıntıdan kurtulabilirsiniz. eğer deneyip de, bu içilmiyor ki diyen arkadaşlar varsa, kimin sardığı da önemli bir kriterdir bunu dikkate alsınlar. bende babamın sardıklarını içemiyorum keza kendilerini çivi veya beton benzetmelerine konu olacak şekilde sarmakta sigarayı.
  3. bir süredir keyif alarak içtiğim sigara modeli. hala düzenli kullanmaya geçemedim o ayrı. sabahları verdiği keyfi hiç bir sigaradan alamadım daha. resmen güne iki dakikalığına da olsa sarhoş başlıyorum. özellikle yavaş yanan çarşafla kullanıldığında fevkalade sonuçlar alınabilecek sigara.
  4. akşamları odanızda halınız yoksa, biraz akşamdan kalma iseniz o anda televizyonda musa eroğlu söylüyorsa ve terliklerinizle bir çek-yata uzanmışsanız. odanıza kireç yağıyorsa birde. elinize bir parça turgut uyar falan alın. sarma cigarayla iyi gidecektir.

p.s: tam bu sırada çayı ocağa koymayı unutmayın.
  5. sarmayı öğrenene kadar canınızı çıkartan, ama sarmayı öğrendikten sonra keyif verici maddeler içinde paket sigaraları sollayan tütün tüketme şekli. hele bir de tütünün iyisini bulmayı başarırsanız her şey çok güzeldir. bir paketi 50 kuruşa tekabül eder nerdeyse. cebin ve keyfin en iyi dostudur.
  6. en güzel yanı bıraktığında kendi kendini içmemesidir. bırakırsın söner kendiliğinden sonra yakar yoluna devam edersin.