merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

sarıyer subay orduevi

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. kravatsız almıyorlar buraya.

haberiniz olsun da. oralardan geri dönmeyin.

ekleme: 2005 yılında yazın bir akşamüstü gittim ve alınmadım. elimde asteğmen kimliğimle kalakaldım.

en iyi bilgiye sahip olmak için yaşamak lazım. ama komutanın oğluna bişey demiyorlardır belki ona bir şey diyemem.

ekleme2: daha da abartan orduevleri varmış. (bkz: @2626752)
  2. kravatsız girebilirsiniz. orduevlerine -sadece kışlık üniformaların giyildiği dönemler için geçerli olmak üzere- yemek salonlarında takım elbise formu zorunludur. akşam yemeklerinin formatı budur. yaz döneminde ise zorunlu değilidr. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamak gerek.
  3. şehitlerimizin değil acısının dinmesi haftası dolmamışken insafsız saygısız vurdum duymaz ahlaksız insanların bir araya gelip eğlenmesi ve kendilerini vatan koruyan ilan etmesi ne garip bi durum. (istinye parka kadar gelen müzik sesiyle halkın ilgi odağı.) heran duyduğumuz müzik sesleri şehit analarımızın feryat figan yakarışlarını getiriyor aklımıza. bunun türk ve namus düşkünü bi insanın kanına sığmayacak bi durum olduğunu dile getirmek isterim.