• isle of dreams
    itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
  • videolar+1

1. teyyyyyy. 1-2 sene öncesi, rapstar yarışması var. malum çocuklar raple yatıp raple kalkıyor ( gerçek çocuk 6-14 yaş arası). jüri üyelerini hatırlatalım; ceza, sibel tüzün, funky c ve de fuat. batı berlinden kopup gelen fuat yarışmanın bir bölümünde, türk günlük halk diline bir deyiş olarak geçecek bu sözleri söylemiştir. yarışmacılardan biri ni beğrnmiş ve o na gerçekten frestyle mı yaptın diye sormuştur, olumlu cevap alınca, hem içtenlik hem beğeniyle bu lafı yapıştırmışır: sana puanım dokuz kanka.
    gelelim günlük hayattaki etkilerine, o günden sonra gençler ne zaman iyi bir hareket görse yumruklarını sıkar (bkz: barney stinson)ve bu sözleri söyleyegelmiştir.
  2. asıl üstünde durulması gereken yer oh yeah man dir ki zaten orda büyük bir amelelik yapıp 2 aşamada söylemiştir o lafı birincisi oh ye men dir. ikincisi oh ye man !! dır (okunduğu gibi) zaten beni sinir krizine sokan bir yarışmadır bitmesi bütün rap alemi için hayrlı olmuştur yoksa bu tarz söylemlerle çok karşılaşıcaktık.

(bkz: freestyle mıydı kanka)

(bkz: oh yeah man)
  3. ben bunu bugün gördüm. bana dendi ama ben anlamadım çok dışındayım gündemin? kaçırdım mı bir şeyler?
  4. orjinali "sağapuanım dohuzghanga" olan,rapci görünümlü bir panda tarafından seslendirilen bir çeşit performans değerlendirmesinin hunharca dışa vurumu...

ilgili bkzmiz: boys anılar

(ayrıca,"içimde yaşayan ölü çocukları kürtajla aldırın" ne lan?!)
  5. ''içimdeki ölü çocukları kürtajla aldırdım'' ha!! oooh yeeaaa maaan!! freestyle mıydı bu? ohh yea man ohh yeaaa!! sana puanım 9 kankam!!

not: yan tarafta gülmemek için kendini zor tutan ceza'ya dikkat!