• görseller

  • sakallı kızlar
  • sakallı kızlar
  • sakallı kızlar
 1. hormonel dengelerinin düzensizliğinden ötürü, yüzlerinde tüy çıkan, dalga geçmeyi, insanların kusurlu yönlerini suratlarına suratlarına vurmayı marifet sayan, izansiz bazı yurdum erkeklerinin ileri geri konuşmalarına maruz kalan kızlardır. sonuçta hiç bi kız suratındatüyya da kıl çıkartmak için özel bi çaba harcamaz ya da bunu istemez.
 2. epilasyon yaptıramayan , traş olup da iyice sakal katmanlarını attırmaktan korkup traş olamayan , pek öpülmesi tercih edilmeyen kızlardır.

  (bkz: pala)
 3. bir ablamdır.

  bu ablam sabah akşam farketmez, devamlı bol kapatıcılı/ fondötenli ağır bir makyajla dolaşırdı ortalıkta. hoş da olmazdı hani bu ağır makyajlı hali. ama bir şey de söylemezdik kendisine. sonra bir gün abla hiç makyaj yapmaz oldu. hemen dikkatimizi de çekti tabi bu hal. sebebini o anlatana kadar sormadık ama. bir trafik kazası geçirmişti bir zamanlar. sonra tedavi görmüştü epey. diyor ki abla; işte bu tedavi süresince kullanılan ilaçlar hormon dengesini bozmuş. ortalama bir erkekte nasıl oluyorsa işte öyle sakal çıkıyormuş ablada. bir yıl kadar süren bu hal boyunca hep ağır kapatıcılarla/ fondötenlerle saklamış bu durumu. eşinden bile gizleniyormuş. mesela sabah altıda kalkıp işe gidecek olan eşinden önce kalkar, her sabah bu kıllardan kurtulduktan sonra sabahın beşinde o hep yüzünde gördüğümüz ağır makyajı yapar, eşini öyle uyandırırmış. "her günüm böyle geçiyordu" diyor şimdi abla. gülerek anlatıyor o zamanlar kocası dahil herkesten utandığı için gizlediği şeyleri. şimdi anlatabilmesinin nedeni de açık: o bu dertten adına lazerli epilasyon denen mucize (onun bir yılda yaşadığı eziyeti düşünürseniz onu bundan kurtaran şeye mucize de diyebilirsiniz) sayesinde kurtuldu ve artık "alnı ak" (!) şekilde bunları bize anlatabiliyor.

  sakallı kızlardan olmanın maliyeti: üç günde bir alınan ve tüpü ortalama on lira olan kapatıcı/ fondöten ve tamamlayıcısı olan makyaj malzemeleri, oldukça pahalı olduğunu bildiğim lazerli epilasyon tedavisi, bir yıl boyunca hiç nefes almamacasına kapatılan ve bu sebeple dengesi bozulan bir cilt ve buna bağlı olarak yaşanan başka cilt sorunları, utanç, mutsuzluk, yaşama hevesini yitirme, özgüvenini kaybetme, herkesin kendine baktığını düşünme ve dolayısıyla eve kapanma ve asosyalliğe doğru gidiş, insanlardan nefret etme, onları hep "potansiyel aşağılayıcı" olarak görme.. vs. ilk üçü parası olana, diğerleri bedava.

  özet: terli terli su içmeyin. ayıptır.
 4. üniversiteye girmeden önce bı kız arkadasımla görüştüm.kız gayet hanımhanımcık giyinen,dış görünüşüne önem veren hatta alımlı olan biriydi.lakin bu kız üniversiteye girdikten sonra maocu olmasın mı.kız hem bıyık bıraktı hem sakal bıraktı.böylede medifakosyana uğrayan arkadaslarım var.