• isle of dreams
    itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
  • görseller

• sakal bırakmak
    • sakal bırakmak
    • sakal bırakmak
    • sakal bırakmak
  1. sakalsız,parlak hali oğlan çocuğuna benziyosa erkek kişinin alacağı en güzel kararlardan olabilir.
    depresyon belirtisi de olabilir.
  2. erkeğin makyajı denebilir.
    şekil verilir, ara sıra yeni imajlar denenir.. bazı yüzlere öyle güzel oturan sakal şekilleri varken, bazı yüzlerde hiç bir şekilde güzel durmaz.
    kafaya takılmamalıdır, sonuç olarak kıl, tüy bırakmaktır.
  3. sünnettir. ama sakal boyunun dindarlıkla doğru orantılı olduğunu sanan bazı hacı abiler gibi göbeğe kadar değil. sünnet olan sakal avuçlandığı zaman parmakların dışına taşan kısmı kesmektir.
  4. geçtiğimiz yaz yapmaya teşebbüs ettiğim , ve havaların pek bir sıcak olması sebebiyle pek de tavsiye etmediğim eylemdir.zira yazların sıcak geçtiği kentlerde gerçekten çekilmez bir durum olmaktadır.ayrıca dışarıdan nasıl göründüğünüzü asla aynaya bakarak anlayamayacağınız için özellikle yemek yerken veya bir şey içerken çirkin görüntülere sebebiyet verebilmektedir.
    sonuç olarak siz siz olun üşenmeyin kardeşim , kesin.
  5. üniversiteye hazırlandığım zamanlar sakal bırakmaya başladım ve şimdi mezunum hala genelde sakallıyımdır...
    ne bileyim sakal benim hoşuma gidiyor,özellikle üniversitede bazen abartıp 2 aylık sakalla bile dolaştığım olurdu,tabi hemen elindensigarasıeksikolmayankirlisakallıadam hayırdır okuttunmu sakalı hacı ya falan derlerdi yok olum ya devrimci sakalı bendeki derdim bende...
    arada keserim nadiren yada kirli hale getiririm çoğunlukla ama top sakalı bırakırım illa,ne bilim suratımı böyle kılsız kabak gibi düşünemem,çıplak gibi hissederim,ama şimdi işsiz güçsüz bir adamım,bir an öncede işe girmek için çabalıyorum işe girince,sakalımın başına ne gelir bilmem...