merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  • görseller

• sahilde dudak dudağa öpüşen türbanlı kız
    • sahilde dudak dudağa öpüşen türbanlı kız
  1. 1

sahilde dudak dudağa öpüşen türbanlı kız

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #din
  1. açtığım yanlış başlığa düzeltip tekrar açmama rağmen 'türbalı' olarak kalmış kızdır öncelike. gün itibariyle retinalarımın avcılar sahil kesiminde üst üste 12 defa tanık olduğu sahneye konu olmuş kızdır aynı zamanda. şimdi ilk cümleyi okuyan yazardaşlar direkt seri eksilemeye geçecektir fakat amacım ne bu kızımızı yargılamak, ne eleştirmek ne de yaptığının iyi ya da kötü bir şey olduğunu ispatlamak. her hafta sonunda herkesin gerçekleştireceği bir eylem olan arkadaş ziyaretinde bulunduğum semt olan avcılar'dan dönüşte havanın da güzel olması sebebiyle sahilden yürümekteyken normalleri saymıyorum sırf başı kapalı veya türbanlı ya da 'türbalı' ehe kızlarımızın bu eylemlerini fütursuzca, küçük denecek yaşta çoluk çocuğun oyun parkuruna maksimum 1-2 metre mesafede gerçekleştirmiş olmaları asıl beni üzen. şimdi ben bir anne olsam çocuğum bana gelse parmağıyla ' aa anne bak bu abiyle abla ne yapıyor' diye sorsa ne diyebilirim bilemiyorum. aynı eylemi başı açık fakat öyle k.ıçını başını açmış laikim ben diyen tiplerden değil normal şekilde başı açık bir kızımız yapsa takacağımız sıfat hemen herkesin aklına gelmiştir sanırım. eğer bunu dediğim gibi başı açık bir kızımız yapsa bim kafalı otoriteler 'zina, günah, ahlaksızlık' vb gibi tabirlerle adlandırırlar, fakat bilmezler ki belki iki adım ötede aynı şeyi kızları yapıyor. şu da var her başı kapalı kızımız yapar mı aynı şeyi asla katılmıyorum, her başı kapalı kızımızın aşık olma aşkını yaşama hakkı var mı elbette ama ulu orta değil sanırım. aynı şeyler başı açık olan kızımız için de geçerli. anlatmak istediğim başkasının kızı için şöyle böyle yapıyor vay o... derken dönüp bir de kendi kızınıza bakın. beni sadece bugün gördüğüm sayı bile şoke etti. çok merak ediyorum acaba aynı karede kendi kızını gören bim kafalı otoriteler bu sefer ne derler diye?
  2. her yeni gelen nesilde böyle başlık açayım derken çığır açmalar oluyor ya, çok ilginç bir mevzu lan bu. olum siz yazar olurken nasıl bir altyapıyla geliyorsunuz ya. hiç mi bir şey okumuyorsunuz? hiç mi açılan başlıkları, verilen ayarları incelemiyorsunuz? hiç mi ders çıkarmıyorsunuz abilerinizin ablalarınızın hatalarından?

lan nerden geliyor bu kendine güven çözemiyorum arkadaş. insan önce bi ortamı yoklar, meclisin nabzını tutar, nabza göre şerbet verir, adapte olur azıcık da olsa ortama. yok arkadaş. illa bodoslama dalacak. illa 8 notayla kaç farklı beste yapılabilir misali 5 kelimeyi bir araya getirip anlamlı cümle sanıp başlık açacak.

tamam hadi türbalı yerine türbanlı diyelim. bu hoş görülebilecek bir şey de ulan bu kız kendine kendine mi dudak dudağa öpüşüyor. kendi göğüs ucunu yalayıp aynı zamanda sakso mu çekiyor nasıl bir şey lan bu. hiç mi izzeti nefis, göz, izan, ar, namus, şeref, haysiyet, erdem, nezaket, hitabet, anlayış, ilim, irfan, zeka, ahlak, kıl, tüy kalmadı ulan sizde yedinci nesilller.

kız kız değil, schrödingerin kedisi mübarek. hemide türbalı. turbolu gibi.

(bkz: çok dertliyim sözlük)
    (bkz: mazlumumu getirin)
  3. türbanlı olması onu hemen tu kaka yapmayacak olan kızdır. denildiği gibi kızdır, kadındır. dudak dudağa öpüşmesi normaldir. islam geleneklerine göre kapandığı için ne islam yargılanabilir ne de müslümanlar.
  4. zaten sahilde parkta vs.bi yerde böye davranışlar sergilediğine göre bu müslümanlığı dışa yansıtma olayından sınıfta kalmış demektir.ama kıza sorsan zaten o türbanı takmak istemiyordur.hangi yolun yolcusu olduğu belli.suç onu kafasına zorla taktıranda.ruhun fahişeyse elinden bişey gelmez.
  5. tutucu bir bölgede yaşayan, mahalle baskısı yüzünden doyasıya aşkını yaşayamamaktan şikayet eden, özgürlüğü sevdiceğiyle ulu orta mıç mıç olmak olarak yorumlayan ve bütün bunlar yüzünden tanınmamak için türban takan uyanık kızdır.
  1. 1