1. leş değildir. sevgilisinden başkasını gözü görmez. gerçekten aşıktır. gerçekten aşık olan erkek, önünde kadın soyunsa, başını çevirir.
  2. bana sadık kelimesi eğreti geliyor...
    köpekle ilişkilendirdiğimden olsa gerek?

yoksa her iki taraf da, kadın erkek, birbirinden birbirinin köpeği olmasını mı bekliyor çaktırmadan, belki de farketmeden...

neden sadık diye addedilsin ki?

kişinin sevdiği insansa, ki normal sevmek değil, aşık olduğu insansa neden sadık olmayasın?
    tırnak içerisinde "sadık" kategorisine sokulsun?

aşkın içinde sadakat yok, sonradan mı koyurluyor?

ha şu da var, insan için derler ki, bir tek kendi ruhuna sadık olurmuş?

eee?

bırak yahu, saçmalama.

erkek mi konu?

aşkınsa, aşkıysan, nedir bu özellikle "sadık" yaftalaması.

başka yolu mu var aşkın sadık olmaktan başka?
  3. yaptığı hareketleri ve gösterdiği tavırları verilmiş bir söz olarak gören erkektir. sadık olmak demek "sevgisinin arkasında duran, sevdiğinden başkasına bakmayan" erkek gibi kunil özelliklere sahip olan biri haline gelmek değildir. sadık olmakla güvenilir olmak demek aynı şeydir. siz hiç sadık olan birinin güvenilir olmadığını gördünüz mü?

eş anlamlı kelimelerin varlığına inanmayan biri olarak "irregular words" sözlüğünde kayıtlı tek bir kelime olması gerekiyorsa o da "sadık"tır ve kendisinden sonra gelen iki nokta üstüstenin karşısında güvenilir yazar. sadık olmak demek tükürdüğünü yalamamaktır. kısacası, bir erkeğin sevgilisini aldatmaması veya gözünün dışarda olmaması demek değildir sadık olmak; sevgilisine kendini sevdirmeden önce nasıl davranıyorsa sevdirdikten sonra da aynı şekilde davranmaya devam etmek, bir çizgi sahibi olmaktır.

o değil de, ne dolmuşum lan.
  4. (istediği kadar sadık kalacağını söylesin) eline geçen ilk fırsatta aldatır. sevdiği öğrenince de "bir anlık hataydı affet nolur?!" diye ağlar, zırlar vs... yani aslında "sadık erkek" sadece eline aldatma fırsatı geçene kadar sadıktır. işin komik yanı kendisi de sevdiğine hep sadık kalacağını ve onu hiç bir zaman aldatmayacağını düşünür. sadık kalmayı istese de beceremeyeceğini çok geçmeden öğrenecektir.

same shit different guy.
  5. garip ve artık benim de rahatsızlık duyduğum bir şekilde benim bu adam. aldatan erkek ya da kadın hiç kimseyi yargılamıyorum, herkesin kendi tarzı var elbet ama şimdilerde düşünüyorum ki aldatmadan ilişki yürümüyor. yani insanlar, bişeyleri dışarda aramayı bir ilişkiyi yürütme stratejisi olarak benimsemişler gibi.

nedendir bilinmez, benim hep hiç bir koşulda olmaması gereken bir şey olarak gördüğüm bu aldatma mevzusu, şimdilerde sanki olması gereken bir şey haline geldi. insanlar bunu çok kolay affedebiliyor ya da görmezden gelebiliyor kanımca. bu görmezden gelme sonraları ilişkileri nasıl etkiler bilemem ama sadık olmak benim için hâlâ elzem durumda ilişkilerde.

şimdi işin garip tarafı, sadık erkekler az sayıda tamam ama sadık kalabilen kadınlar da alnı öpülesi hale gelmedi mi?