merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

sabiha gökçen uluslararası havalimanı

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. çok modern, güzel ve rahat bir havaalanıdır.
    biz ne kadar beğenmesek de bazı uluslararası havayolu şirketlerinin uçakları sadece buraya iner. (mesela alman firması germanwings)
    ulaşım için bir çok noktaya havaş lar vardır. atatürk kadar işlek olmadığı için bavulunuzu hemen alırsınız, pasaport kuyruklarında falan da hiç beklemezsiniz.
    tek dez avantajı avrupa yakasında oturanlara biraz uzak olmasıdır ama anadolu yakasında oturanlar için idealdir.
  2. muhtemelen hava trafiğinin atatürk havalimanı kadar yoğun olmaması nedeniyle uçuş eğitimi için ideal havalimanı. istanbul havacılık kulübü, özel pilotluk lisansını* vermek için pilot adaylarını burada eğitir. birçok pilot adayı ilk uçuş deneyimlerini mini mini cessna'larda bu havalimanı sayesinde tatmışlardır. bunun dışında pegasus havayolları tüm uçuşlarını, türk hava yolları ise daha ucuza olmak üzere bazı uçuşlarını ve eğitim uçuşlarını bu havalimanından yaparlar. bu nedenle son zamanlarda hava trafiği sanıldığı kadar da az değildir. ha uzaktır, vasıtasız en yakın yerleşim yerine yürümeniz 45 dakikayı bulur, ama olsundur, o kadar kusur kadı kızında da vardır, idare etmek gerekir.
  3. efendim bu havaalanına giderken yolda keskin bir viraj, virajın girişinde ise sizin hızınızı ölçüp ekranda size gösteren bir sistem var, böylece viraja kaçla girdiğinizi yüzünüze ve diğer sürücülerin yüzlerine vuruyor. gecenin bir yarısı boş yolda hızla viraja giren biri için "yoksa yanlışlıkla istanbul park'a mı girdim?" sorusunu akla getiriyor doğrusu.
  4. kadıköy'den e-10 (kadıköy-kurtköy-sabiha gökçen hava alanı) ile ulaşılabilecek havalimanı.
  5. yer seçimi kesinlikle yanlış yapılmış havaalanı. bulunduğu nokta istanbul-izmit arasındaki en sisli bölgedir. tamam siste iniş ve kalkış için geliştirilmiş sistemler var ama göz göre göre de böyle risk alınır mı, alınırsa kimin işine yarar tartışılır.
  6. geçen gün bavulumu almak için beklerken, bavullar arasında seyir halinde bulunan bir adet siyah dantelli külot ile aklıma soru işaretleri getirmiş olan yer. bavulların çıktığı o perde arkasında bir şeyler dönüyor olabilir.

ayrıca bir yolcunun bagaj olarak vermiş olma ihtimalini göz önüne alarak tüm bavullar bitinceye kadar bekledim, kimse almadı.

ekleme: ve hayır canlar, kimse almayınca ben almadım onu.
  1. 1