merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  • görseller

• saat xy xy sevgilim beni düşünüyor
  1. 1

saat xy xy sevgilim beni düşünüyor

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #ilişkiler
  1. aslı akreple yelkovan üst üste geldiğinde sevgilinin düşündüğü varsayımıdır ve akreple yelkovanın iki sevgiliyi temsil ettiği düşüncesinden çıkmıştır*. batıl inançtır ama aynı batıl inanç sevgilide de varsa gerçek olur.

(bkz: ukte)
  2. bazen aynı gökyüzü altında olduğunu bilmek bile insanı mutlu edebiliyoken, bana çok da garip gelmeyen avuntu cümlesi. ama yanında sürekli bunu söyleyen birinin olması da insanı bıktırıyor! hay senin sevgiline de saatine de dedirten cümle...
  3. saat xy xy olduğunda bunu söyleyen kişinin,saat xx xx olduğunda çıldırıp taklalar atması muhtemeldir.ayrıca eminim,20.02.2002 saat 20:02 de kafayı sıyırmıştır..
  4. saati xy:xz iken yakaladıklarında "sevgilim |z-y| dakika önce/sonra beni düşünüyormuş/düşünecek" deyiverirler bu inanıştakiler hiç imtina etmeden. bu hesaba göre her 61 dakikada bir bunları düşünür sevgilileri. manyak adamın da manyak sevgilisi olur tabii.
  5. son iki yıldır ne zaman saate baksam başıma gelen olaydır. fakat sevgilim yoksa neye yoracağım ben bunu?
  1. 1