merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

saçmalama ayten çocuk olmaz götten

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. bizim de ayten isminde bir komşu vardı. dul ve de yakamoz izler, yıldızlarını denize yansımasının manzarasında duygusal bir herif gelse de derdime derman olsun der bekler dururdu. ne siz sorun ne ben söleyeyim hadi sormadan söleyeyim aslında her yol var. bir sazan denk gelip oltaya yakalanmış bir gün. ayten de ay üzerinde dans yapmayı başarmış arkadaşıyla. gidip gelmeler, ekmek-balık aldım ziyaretleri, sobaya odun attın mı muhabbetleri dönmeye başlamış. ev sahibi rahatsız olmuş mu. komşuların gözünde bir kara leke daha yemiş mi. ben de hiç hazetmem herifi. ''saçmalama ayten demiştim o götten çocuk olmaz bırak ibneyi.'' gel zaman git zaman ayrılmışlar bunlar. ''iyi laf etmişsin'' demişti ilişki bitiminde. arkasından da ''çocuk olur diye bağrıma basmıştım ama kısırmış adam.''dedi. benim demek istediğimle ayten'in demiş olduğu cümle farklı anlamlar içerse de anlaştık bir şekilde ve ayten hayatına azim adımlarla devam ediyor. istanbul piyasasına el atmış şimdi de. öyle...