1. attırmak, kat çıkmak gibi tuhaf çağrışımları olan ancak tamamen saç kesimiyle alakalı bir terim. bunu okuyan kızların hepsi anladı zaten ne demek istediğimi ama erkekler bilmez saça kat attırmak nedir ne değildir. çünkü erkek adam işi değildi saça kat attırmak.

  saçın tutam tutam farklı boylarda kesilmesi işlemidir bu ve düz saçlı her kızın yaptırması gerekendir. düz saçlı olup da saçına kat attırmayan bir kız ya evde kendi kesiyordur saçını ya da kat attırmanın güzelliğine vakıf olamamıştır.

  düz saçlı biriyseniz hemen şimdi, işinizi gücünüzü bırakıp saçınıza kat attırmaya gidin, aynaya bakarken düz saçlı geçen zamanlarınıza yanacaksınız.

  saçına kat atılmış düz saçlı kız güzelliği, kıvırcık saçlı kızlar kadar olmasa da ne doyulmazdır.
 2. saçın tutam tutam farklı boylarda kesilmesinden çok, belirli kısımların hemen hemen aynı boyda kesilip bırakılınca farklı noktalarda durmasını sağlayan eylem. en alt ve en üst kısımlar hariç.
 3. şuuru yerinde bi kuaföre yaptırılması gerekendir. kırıklarını almaya çalışırken saçın yarısını götüren kuaförler, kat atmaya çalışırken de kuş tüyü kadar saç bırakıyollar genelde. ne kötü.
 4. saç kıvırcık ve "omuzlarda"dan kısa ise bunu yaptıracağınıza gidin herhangi bir adama saçınıza attırtın. en azından saç beslenmiş olur.
 5. her on kadından dokuzunun yaptırdığı şey.
  gidin bakın çevrenizdeki kadınlardan kaçının saçı dümdüz kesilmiş, katsız ?
  sayılarının çok az olduğuna kalıbımı basarım. bir ara moda oldu bu hede, herkes kuaföre koşmaya başladı, sonra bi arada bütün saçlar besleme modeline döndü. horoz kafası gibi oldular.
  neyse asıl konuya dönelim, evet bazen çok manasız geliyor, incecik saçlar kat kat kesilmiş, erkek kafası gibi.
  bırakın biraz şu saçlarınızı yahu, uzatın, gür kalsınlar, kadın saçı gibi olsunlar işte. tabi köylü kızı gibi demek değil bu. herşey aceleci oldu artık saçlar bile, yıka çık usulü.