1. siyasetin korktuğum etkilerinin yavaş yavaş nüfuz etmeye başlamış olmasını üzüntüyle gözlemlediğim adam. keşke hiç bulaşmasaydın be abi.
 2. popüler olan sıradanlaşır. tanrıça mesabesindeki hatunla çıkmaya başladıktan t süre sonra hormonal olarak bile eskisi gibi olunamaz çoğunlukla. sırrı süreyya önder de yokluk içinden gelip iyi işler yapmış, üstelik bunlar sayesinde ön plana çıkınca da beylik laflar etmemiş biriydi. fakir bir geçmişi vardı, kimi açılardan dışlanmıştı ve olması beklendiği gibi solcuydu. teori de biliyordu hem, zaten onu teori bilmiyor diye eleştirenlere allah solcunun teorisyeninden korusun diyorum.

  gelgelelim her gün bir tv programına çıkmaya başladı, medyada yüzünü görmediğimiz bir gün geçtiyse ertesi gün mutlaka ağlak derecede onu öven bir haberle-köşe yazısıyla karşılaştık. radikal gazetesinde yazmaya başladı. yazsındır, iyidir, okuyoruzdur lakin anlayamadığım neden bu kadar kısa zamanda bu adam aziz oluverdi? medyada ondan söz eden herkes sanki insan değilmişçesine onu övmeye, aman şöyle ezilmiştir aman böyle solcudur, şu kadar toprak kokar, bu kadar çay içer, ne kadar da cici kürt diye vıcık vıcık yazılar yazmaya başladı? modern iletişim araçlarına bu kadar malzeme olmak -iyi kötü farketmeksizin- sahiciliğini ve kendine haslığını kaybettiriyor.
 3. dün izmir'de davetli olduğu panele gitmeyerek çok büyük bir fırsatı heba etmiştir.
  kendisi o gün kampüse girip panel dahi vermeden, kavganın tarafı olan gençleri etrafına toplayarak bu anlamsız saldırıların ve sabotaj girişimlerinin aslında ne kadar gereksiz olduğuna ikna edebilirdi. bu güce ve samimiyete sahipti.
  fakat o kolay seçti. biat etti.
  meclisteki siyasi performansıyla kolayı seçmemesi en büyük arzumuz. çünkü değer verdiğimiz bir büyüğümüz en nihayetinde.
 4. bu akşam 22.30'da oğuz haksever'e konuk olacakmış kendisi. derbi maçı bekler gibi beklemekteyim.

  oğuz haksever'den de hiç hazzetmem. sırrı abi için katlanacağız artık.