• isle of dreams
    itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
  • +1 görseller

• sınav kağıdında hocaya not yazmak
  1. lisedeyken din sınavında sınıfça yaptığımız şey. bütün sınıf kararlaştırır ve herkes sınav kağıdını sonuna bir şarkı/türkü yazar. hoca güler vs. ve sınıfa geldiğinde hepsini tek tek sildirir. halbuki benim yazdığım şarkı çok hoştu: (bkz: indim havuz başına)
  2. yalaka öğrencilerin rüşvet taktiklerinden biridir...

geçenlerde bana geldi..

sayın hocam annem yine yemeğe bekliyormuş...

oha kızım oha!
  3. muhasebede karı -(eksi) bulan öğrencinin, sınav süresi bittiği için başvurduğudur.

not:hocam kar eksi olmaz ama sanırım işlem hatası yaptım.

şimdiki not:senı sevıyorum hocam
  4. itü 2008 proficency sınavı

geliştirip üzerine bir şeyler ekleyemeyeceğiniz 3 essay konusu. birisini seçtim ama hangisini seçersem seçeyim 60-70 kelimeden fazla yazamayacağımı biliyorum. konular deneyim gerektiren şeyler.(üniversite hayatında evlilik, ben nerden bileyim amk) istenilen 250-300 kelime arası bir essay ama imkansız yazmak. bir şeyler karaladıktan sonra geçemeyeceğimi anladıktan sonra,

"çok iyi ingilizcem olmadığını anladım ama ne olursa olsun bütün insanlığı seviyorum."

yazmıştım... çocukluk, üniversitenin verdiği bir anarşi havası bir artistlik işte... ne günlerdi!
  5. yasak olduğu konusunda duyumlar aldığım olaydır.tabiki her yasak insanı cezbeder şu hayatta..nitekim bir ceza usul hukuku sınavının sonuna not düşülmüştür..'ayrıca bugün benim doğumgünüm ve ben sınava giriyorum hocam-sırıtan surat-'
    ağlanıcak halimize gülüyoruz işte..hocaya ne kardeşim aslında senin doğumgününden eh maksat muhabbet olsun..
  6. hocasına göre not yazılır ya da asla yazılmaz. bu tür şeylere karşı olan bir tipse hocan dersten direkt kalırsın ama tam tersiyse iyi yapmışsındır. tabi bir de ne yapacağını anlayamadığımız hocalar vardır. onlara da hiç yazılmaz. yani gördüğümüz gibi aslında hocaya not mot yazılmaz.
  7. ortaokul ingilizce dersinde soru olarak çiçek çizen hoca 'what is this' diye sorar. cevap :

this is a çiçek (öğretmenim ingilizcesini bilmiyorum ya lütfen tamamlar mısınız?)

parantez içindeki kısmı not olarak yazan arkadaşlarım vardı, evet. seviyorum ulan sizi.
  8. yazanın ismi belli olacağından samimi (!) duyguları yazmak biraz sıkar, güven özveri vs. ister. lakin ders anketlerinde not yazmak en sağlamıdır, psikopat hocalarınız anketi doldurduğunuz makineye keylogger kurmadıysa veya anonim ip ile yazıyorsanız gönül rahatlığıyla en samimi duygularınızı nakşedebilirsiniz. bu sebepledir ki sınav kağıtlarında görülen notlar (acımadan genelliyorum) gülücüklerle süslü sevimli olmaya çalışan şeyler iken anketlerdeki notlar tiz vurun kellesini şeklindedir.
  9. bir hoca olarak uyuz olduğum şeydir.

"hocam gerçekten okudum romanı, ama soruyu anlayamadım."

"hocam 50 alsam yetiyor. lütfen."

"iyi tatiller."

tövbe.
  10. her sınav hocalara yaptığım eylem. en son fizik labaratuar sınavında, hocayla da aramın iyi olmasını fırsat bilerek iyice şımarmış şekilde yazdığım bir not vardı. son soruyu kimse yapamıyor hoca sınıfa gelip 3 kere açıklama yaptı. ama o gün salaklığım üzerimdeydi bir türlü anlayamıyordum soruyu. hocaya yazdığım not aynen şöyleydi.
    '' hocam şu anda karşımda soruyu çözebilmemiz için çok fazla çaba harcıyorsunuz. ama ben anlamıyorum hocam, anlıyamıyorum. nası bir soruysa bu ne yöntem kullandıysam çıkmadı, extra puan getirmesi açısından bütün formülleri de yazıyorum buraya. bakın farkındaysanız kağıt aşındı, uğraşmadım değil uğraştım ama yapamıyorum ben bu soruyu. hocam anlaşalım geçirin beni, seneye başınıza kalmıyım. saygılar...''
    sonu.: bb ile sınıf geçilir.