1. "dan sonra" klibindeki tavrını müziğin türüne vermiştim; ama katıldığı programlarda falan da zariflikten bi haber erkeksi tavırlar içerinde. son klibinde gözlerini panda gibi boyamış, saçlarını yapıştırmış kafatasına hiç olmamış ya, erkeklerin beğenmediği hatun modellerinde ilk sıraları zorlar gibi geliyor bana.
  2. 'sevişmeden uyumayalım' klibiyle her türk şarkıcısının dönüp dolaşıp geleceği yere gelmiştir. nitekim silikonlu göğüs şov, dekolte, baygın bakış ve popçuluk vardır bu klipte. halbuki ne de heyecanlanmıştık o agent provocateur reklamı çakması klibi izleyince. (çakma, makma bakma sen güzeldi hem şarkı hem klip)
  3. geçenlerde arkadaşlarla oturup muhabbet ediyorduk, televizonda sıla'nın "sevişmeden uyumayalım" şarkısının klibi çıktı. şarkının "sevişmek herkesle aynı mı sence" bölümünü söylenince bizim arkadaş "ahh be sıla, değil tabi ki, senle sevişmekle bir olur mu başkasıyla sevişmek" dedi ve bizi gülmekten yerlere yatırdı. hakikaten taş gibi hatun, ayrıca çok da güzel şarkı söylüyor. yakında arabesk albüm yapar sıla, benden söylemesi.
  4. ...dan sonra klibini tv'de gördüğümde şok olmuştum, berbattı. o güzel, zarif ses ancak bu kadar iğrençleştirilebilirdi.
    ardından bir arkadaşım albümü tavsiye etti, övdü falan. evet haklıymış, albüm şahane. ...dan sonrayı es geçiyorum o sese gitmiyor. romantik, ağır olunca tadından yenmiyor işte.
    efe bahadırla da uyumları harika, allah bozmasın.
  5. bir solistte olması gereken üç temel özelliği başarıyla taşıyan abla..

1.kulağı süper,detonesi yok.
    2.sesi güzel
    3.güzel şarkı söylüyor.

insanın sesinin güzel olması ile güzel şarkı söylemesi aynı şey değildir.
    basit bir örnekle yaşar kurt güzel ses değildir,ama okuduğu şarkıyı da ondan başka kimse okuyamaz.
    omuzlarının genişliği hakkında yapılan yorumlara gelince kızcağız fashion tv de arzı endam etmiyor.müzisyen o müzisyeeen.
  6. görüntüsünün, giyiminin kuşamının ve söylediği tarzın birbirini tutmamasından ötürü bu kadar sevildiğini düşündüğüm güzel şarkıcı. millete farklı geliyor haliyle.

(bkz: öykü gürman)