1. en başta kenanla yaptığı düetle ne lan bu dedirtmişti. değişik bişey yaptı orda ama geçen bi şarkısı kulağıma ilişti, bütün albümünü indirdim. özellikle ne desem inanırsın isimli şarkısındaki sesini kullanışı çok hoş. birde şey var kenar süsü. durun sözlerinide yazayım şu güzel şarkıların.

  (bkz: ne desem inanırsın)
  dilek tutmadan kaydı bütün yıldızlar
  gökyüzüm yerde sanki
  galiba bu aralar sevenim yok benim

  ne desem inanırsın
  gözünde yalancı
  çoban olmak istemem
  ne desem inanırsın
  önünde suçlu çocuk olmak istemem

  tavrı kalmadı hayatımın
  boyun eğdi düze dağlarım
  aklı kaldı geçmişin
  nazar değdi belki inanır mısın

  (bkz: kenar süsü)
  kenar süsü oldum hayatında
  yani olmasam da olurdu..
  kaza süsü de verirdin vefatıma,
  yokluğum boşluk yaratmazdı..
  seni aramamam, sormamam,
  bakmadan uzaklaşmam eminim çok hora geçti
  hurdaya çıktı içim fark ettin mi hiçe döndüm
  çürüye çürüye tükendim
  rezil ettim kendimi
  dağıttım... içtim ...düştüm...
  ona buna ağladım
  içimden döküldün
  gülmeyi unuttum
  kendimi dinlemekten
  hastalık hastası oldum senin yüzünden

  niye bilmiyorum, sevdim bu kızı ben..
 2. hep bu kadının malatyalı olduğunu düşünmüşümdür. şarkı sözleri beni buna itti:

  "herslendim bakkala çakkala olamaz mı" derken, "meret oyalamam aklımı" derken cımbızladığım iki sözcük, yani "herslendim" ve "meret" ile dedim "oha bu kız malatyalı lan, toprağım" dedim. meğer "herslendim" değil, "terslendim" diyormuş. kesin "meret" de demiyordur bu, başka bir şey diyordur. sonra "dedim la bu nereli", denizli acıpayamlı imiş. olsun, acıpayam da memleket toprağıdır. malatyalı olsa daha mı çok sevecektim bilmiyorum. malatya'dan hep halk müziği sanatçısı çıkıyor. selahattin alpay (dı ismi galiba) olsun, belkıs akkale olsun, izzet altınmeşe olsun bunlar hep türkücü. varsan baksan popçulardan bir zerrin özer var, onun da malatyalı olup olmadığı meçhul. neyse. sıla iyidir, hoştur, biraz joker gibidir ama "bir teselli ver" yorumu fena değildir.
 3. derinden bir şekilde albüm çıkma tarihi yaklaşan -birkaç günden bahsediyorlar- ve bununla beni heyecanlandıran bir sanatçı.

  sözleriyle, müziğiyle, harika bir ilk albüme sahipti, yeni albümünde aynı kaliteyi yakalar umuyor ve sabırsızlıkla bekliyorum.
 4. imza albümüyle tek albümlük bir sanatçı olmadığını ortaya koymuştur.
  şahane bir albüme imza atmıştır.
 5. beraber ders çalıştığımız geceler boyunca "kazıklı voyvoda"nın ön ayak olması ile dinlediğim, sonra da dinlemeden edemediğim bir sanatçıdır. omuzlarına diyecek yok. kapılardan sığamaması çok normal.
 6. yeni albümünün çıkış parçasının adı "sevişmeden uyumayalım"mış. inşallah güzel bi şarkıdır ama önyargım biraz piyasa şarkısı olacağı yönünde.

  ha bir de ferhat güzel'e verilen her şarkının, şarkının asıl sahibine daha çok yakıştığı genellemesi üzerine bişi söyliyeyim; inşallah "vur kadehi ustam" sıla'nın yeni albümünde yerini almıştır. zira ferhat dodik içine sçmıştı güzelim şarkının.
 7. başarılı bir sesi var. gençliğinde kürek çekmiş olacak ki omuzları almış başını yürümüş. genetikse babası kırkpınar pehlivanlarından olabilir.
 8. yeni albümüyle sulu sepken sıçmış sanatçıdır.özellikle masumum ve bitse de gitsek adlı şarkıları şahin k. albümünde bile yer al(a)mayacak parçalar.ilk albümdeki konsepte uymayan ..dan sonra bile,bu albümdeki şarkılara beş basar.hayır üzüldüğüm nokta ilk albümdeki o samimiyeti,içtenliği,sıcaklığı kaybetmiş sıla.bukadar güzel sese ve yoruma sahip bir sanatçı yanına da kenan doğulu gibi piyasayı bilen birini alıp nasıl böyle bir albüm çıkarır hayret.
 9. yeni gülşen mi olacak acaba çığlıklarıyle endişe içinde takip etmekte olduğum şarkıcı. güzel ses, iyi şarkı yapabilme yeteneği, tutan ilk albümle gelen cool hava, takriben çıkan albümün ilk klibinde şarkıdan tamamen bağımsız hareket eden omuzlar, göğüsler, dudaklar, bakışlar. kendine dokunmacalar, kılıksızlık desen gırla. evet evet, o geliyor, bir tane daha geliyor.