merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

sıkıntıdan patlamak

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. yalnız, yorgun ama uykusuz ve yapılması gerek ama yapılmak istenmeyen pek çok iş olduğunda, başa gelmesi kaçınılmaz olan hadise.
  2. uzun zamandır beni delirten , yapıcak bir şeyin olmaması ve gelişen olaylar karşısında canımın sıkılmasıyla birlikte oluşan durum.
  3. şu anda da olduğu gibi öyle boyutlara ulaşıyor ki, kulağında müzik,buraya giri gir,mütemadiyen birilerine çağrı at,arada bir kalk yürü şeklinde adamı döngüye sokuyor.kurtulmak için aradığın çarelere sürekli -yok bu olmaz- deyip çürütücü bahaneler bulup yine başladığın yere dönüyorsun.sonra akşamüstü oluyor,ulan kafam girsin bari dışarı çıkıp yürüseydim belki birilerini bile bulurdum tarzı şeyler düşünüp kafanı vuracak duvar kolon arıyorsun,hatta ileriye gidip içine almaya kalkışan bile oluyo.(yok artık..eb....)
  4. birilerin taa uzaklardan üzerine baskı kurması ve size bunu hissettirmesi durumu. bin tane kişinin arasında kalmak, aman onu kırmayım bunu da üzmeyim gibi gereksiz bir çabanın içine girip ne yapacağını bilememek durumu. hep bir taraf isteklerini belirtirken, siz nasılsınız nasıl etkileniyorsunuz bunları hiç düşünmemeleri. herkesin iyi niyetle hareket etmesi bir de. ya da öyle görünmeleri artık fenalık getiriyor bana.

(bkz: yeter ulan)
  1. 1