merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

sıfır beş ucu olan var mı

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. bizim okulda efsana olan bir diyalog.
    olay şöyle gelişmiştir:
    önünde saygıyla eğildiğimiz bölüm başkanımızın verdiği tiyatro tarihi dersinde, günümüzün önemli oyuncularından olan bir arkadaşımız sınıfa böyle bir soru yöneltir.
    cevap alamaınca kendini de alamaz laf sokmaktan:
    - sıfır beş ucu olup da vermeyenin...
    o sırada sınıfta olan bölüm başkanımız tüm soğukkanlılığını kullanarak hiçbir lafın altında kalmadığını gösterir bize:
    -ben de var ama vermem...
    sınıf buz keser bir anda...herkes dersi soluksuz dinler...
  2. bazı kişiler tarafında işin otlakçılığa vurulmuş hali, bu soru yüzünden sıfır altı kalem kullanmaya başlamış insanlar tanıyorum.
  3. ''molpediniz var mı'' demek gibi bir şey olsa gerek.

-edit-

hakketen çok sikten bir giri olmuş. hayır başlığa girdiğimde bu giriyi gördüm ve eksi vermek için davrandım lakin bana ait olduğunu farkedince yüzüm maymun götü gibi kızardı. neyse artık bi bok yedik anı olarak kalsın.
  4. lisede sınav sırası.hoca kıllık yapmış sınıfta herkesin yerini değiştirmiş. iki arkadaş da ayrılmış doğal olarak ama illa kopya çekilecek.

-0.5 ucu olan var mı?? (5. soru demek)

-dün sorsan vardı . ( cevap d)

ya da bir diğer yaşanmış versiyonu:

-0.2 ucu olan var mı??
    cevap hocadan: o kadar incesi çıktı mı ya??
  5. artık yanındakine uç vermekten bıkmış birinin arkadaşını uğrattığı şu dumura yıllar yıllar önce birebir şahit oldum.

+ şşş. 0.5 uç versene.

- yok olm 0.5.

+ hadi lan ver işte. sen 0.5 kullanıyorsun.

- yok olm artık 0.6 kullanıyorum.

+ s*ktir lan.

(eleman kalemini gösterir gerçekten de kalem 0.6 dır. ben de ilk kez o gün görmüştüm.)

+ ananı s***yim!!

- ha ha ha
  1. 1