1. beden ve kup ölçüsü olmak üzere iki parametresi olan skala.
  120 beden ölçüsünü görüp hemen koca meme hayallerine dalmamak gerekir zira beden ölçüsü tam olarak olmasa da bir nevi koltukaltından mezura dolayıp ölçmeye benzer.
  asıl dolgunluk kup ölçüsünde gelir fakat bu noktada da dikkatli olmakta fayda vardır zira büyük göğüs her zaman dik ve şekilli olmaz. hatta göğüs büyüdükçe sarkma potansiyeli artmaktadır.
  sanıyorum optimal ölçü 85-90 bedene ve c-d civarı bir kup ölçüsüne sahip bayanlardadır, kendilerini tebrik ediyor ödülleri olan akşam yemeğini takdim etmek üzere palm beach'teki malikaneme bekliyorum.
 2. bir de destekli sütyenler vardır ki estetik olmadan göğüs büyütme olayına giren bayanların en sevdiği numaradır. hatta sütyenden tavşan çıkarma numarası vardır ama ben yapanı görmedim henüz. ama kesin vardır.
 3. doğru bedeni bulmak için öncelikle meme uçlarınızdan olacak şekilde ölçersiniz
  daha sonra memenin hemen altından göğüs kafesi ölçüsünü alırsınız
  sütyen bedenleri bu 2. ölçüme göre numaralandırılır. bunlar da 5er cm'lik aralıklarla sınıflandırılır. bulduğunuz değer bir üste yuvarlanır. mesela 86 çıktıysa kullanılacak sütyen 90 olmalıdır. yoksa sıkar ve sütyeninizi çıkardığımızda kırmızı kırmızı izi kalır. hoş olmaz. sevmem öyle şey.

  daha önemli olan ve biz erkeklerin daha çok ilgisini çeken kısma gelelim şimdi.
  meme ölçüsü. veya porno sitelerden alışık olduğunuz cup size.
  daha büyük olan ilk değerden küçük olan ikinci değeri çıkartırsınız (tersi bir durum varsa doktorunuza danışın).
  bu farkın değerine m* dersek
  0cm < m < 2.5cm => aa
  2.5cm < m < 5cm => a
  5cm < m < 7,5cm => b
  7,5cm < m < 10cm => c
  10cm < m < 12,5cm => d
  12,5cm < m < 15cm => dd veya e
  15cm < m < 17,5cm => ddd veya f
  17.5cm < m < 20cm => e veya g
  20cm < m < 22,5cm => ee veya h
  22,5cm < m < 25cm => eee veya g
  son 4 tanesi bile fazla bana. o yüzden gerisini yazma gereği hissetmiyorum. bu değerlerden daha büyükse yaklaşık her 2,5cm (1inch = 2,54cm) için 1 harf ileri gideceksiniz.

  kıssadan hisse şudur; 90-60-90 olmak yeterli değil. en az c olabiliyor musun ondan haber ver güzelim.
 4. ismi lazım değil bir mağazada, 90b nin en çok satılan sütyen bedeni olduğu yönünde gereksiz bir bilgi almıştım zamanında (iç çamaşırlarının olduğu yerdeki deneme kabinlerinin içine asmışlardı yazıyı).
 5. irc devrinde fake bayan nickleri ayırt etmeye yarayan numaralardı, bir kavramdı. nedendir bilinmez, o dönem irc'de chat yapan erkeklerin birçoğunda fake bayan nickleri alıp erkeklerle dalga geçmek gibi meziyet sanılan bir tür sapıklık olurdu. bir dönem aslı18ist'ler, merve1988izmir'lerle büyüdü. sonra ufaktan çakal carlos tipler piyasaya çıktı. bir formül geliştirdiler. gençlerin keklenip heba olmasına engel oldular.

  <guest988847>slm. ben hedehöde
  <aslı18ist>slm.
  <guest988847>harbiden kız mısın sen?
  <aslı18ist>aa o ne demek. tabiki de...
  <guest988847>hmm o zaman söyle bakalım kaç numara sütyen giyiyorsun?
  <aslı18ist>[disconnected]

  bu tür muhabetler yüzünden sütyen numarası kasan tipler gelişmişti. adama sorarsın ya "ne yapıyorsun?" diye. kimisi derste bayılmıştır sıkıntıdan, "iddaa kasıyorum abi." falan der. bir aralar da "cafeden çıktı aldım. sütyen numarası kasıyorum" diyenler vardı. hey gidi.