• görseller

• süpermen türk olsaydı pelerinini annesi bağlardı
  1. süpermen türk olsaydı pelerinini kesin anası bağlardı.

bir de uçarken arkasından bağırır:

-varınca çaldır oğlum.

bırak uçsun artık!

süpermen o, çocuğun kriptonu olma.

"süpermen türk olsaydı pelerinini annesi bağlardı" ahmet şerif izgören in 2010 yılının başında çıkardığı kitap.
    kitabın ismi kadar içindeki konuları da ilgi çekici.
    günümüz türkiye' sinde olup biten yanlışları tüm çıplaklığıyla gözümüzün önüne seriyor. bunu yaparken sıkmıyor. sadece düşündürüyor.
  2. hiç türk süper kahraman olmaması'nın belki de en önemli sebebini işaret eden varsayım.

- ne o öyle incecik giyinmişsin, rüzgar çarpar...
    - gezinme elalemin duvarlarında, konu komşu ne der sonra*...
    - adam gibi bi iş bul; uçarak, sağı solu kırarak ev mi geçindirilir...
    vs. vs. vs...
  3. süpermen türk olsa annesi pelerinini kendisi örerdi.
    süpermen türk olsa yasalar uçmasına engel çıkarabilirdi.
    süpermen türk olsa kimliğini gizlemeyi bırak havasından geçilmezdi.
    süpermen türk olsa dörtlüyü kurar havada kağıt oynardı. dördüncü bulamazsa yandan geçen uçağın birinden alırdı hatta.
    süpermen türk olsa aaa sen uçabiliyomuşsun abisi şu çocuğa bi uç da görsün heveslenir belki bu da uçar derlerdi.
    süpermen türk olsa yetiş süpermen yumurta bitiyo derlerdi.( yılmaz erdoğana gelsin, saygılar)
    süpermen türk olsa komşu kızını alabilmek için ağzıyla kuş tutabilirdi. ( gerçekten)
    süpermen türk olsa fabrika çıkışlı tek rakibim türk hava yolları yazan bi araba satın alırdı taşağına.
    süpermen türk olsa yakaladığı kötü adamları rüşvet karşılığında serbest bırakabilirdi.
    süpermen türk olsa evli ve en az 3 çocuk sahibi olurdu.
    süpermen türk olsa s harfinin altında maşallah yazardı.
    süpermen türk olsa soyumuz da kriptona kadar dayanıyomuş biz de sümerlerle övünürdük vay mına koyim kesin derdik.
    süpermen türk olsa ömründe kesin bi kez süpermen falan dinlenilmeksizin temiz bi ülkücü dayağı yerdi.
    süpermen türk olsa sivil hayatta üstte kırmızı ceket altta siyah pantolon elde tesbih ayakta beş bağ çarşamba ayakkabısı ve içine de hazırda tuttuğu kirli beyaz çorapla gezerdi.
    yeter ya...
  4. -çocuğum havalar soğudu artık o incecik şeyle uçmasan. bak sana yünden pelerin ördüm.
    -anne çok komiksin. yünden pelerin mi olur?
    -aa niye olmasın? hem aynı renkte patik de ördüm. ayaklarını sıcak tutar.
    -annee!
    -gel. giy bi şu pelerini nasıl olmuş göreyim.
    -acil yardım çağrısı var gitmem lazım. ciuvvvvvvtt (uçma efekti)
    -patikmiş ya! karizmayı çizdirecek bana.
  5. 'bu kitabı kişisel değil,toplumsal gelişin diye yazdım' cümlesine dayanarak,ahmet şerif izgören tafafından yazılmış bir kitaptır.
    kitap içerisinde gerçekten vatan ve yurt sevgisine dair güzel örnekler mevcuttur.insanın kendisine,işimi iyi yapıyormuyum sorusunu sormasına neden olabilir.

birde hoşuma giden bir cümle vardı içinde onu da spoiler geçim:

batılılar buraya geldiklerinde,onların elinde incil bizim ise topraklarımız vardı.sonra bize gözlerimizi kapatıp dua etmeyi öğrettiler.gözlerimizi açtığımızda onların ellerinde toprak bizim elimizde incil vardı...
    kenya kurucu başkanı.
  6. ve de;

+ ah clark öp beni..
    - dur bi mnakoyum dünyayı yeni kurtardık, elim ayağım titriyo zaten.