merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

sümeyye erdoğan ın başbakanın danışmanı olması

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. başbakanın gezilerinde ne işi var anlamadığım insandır. başbakanın özel davetlisiyse eyvallah diyoruz. sıfatı dış politika danışmanıysa meziyeti nedir ki ülkenin kaderini elinde tutan t.c. başbakanına danışmanlık yapmaktadır. merak ediyoruz.

(yaş grubunda yapılan öss'de yaptığı puan da belli. bir dahi olmadığı aşikar)

not: maaşını vs sorgulamıyorum. hiç almıyorsa da 60-70 alıyorsa da saçma. makul bir ücret alabilir ama önce hele bir neden danışman olduğunu anlasak.

edit: zeka özürlüler için tekrar belirtiyorum derdim para vs değil. nelere ne paralar gidiyor. meziyeti nedir bunu anlamaya çalışıyorum.

edit2: ülkemiz öyle zeka özürlülerle dolu ki ülke politikasına yön verecek konumda insanların meziyetlerinin sorgulanmasını bile anlayacak zeka yok. hep karbonhidrat zengin beslenmeden bunlar.

referans : http://haber.gazetevatan.com/...
  2. görünen o ki yanlıştır.. şu durumda da yalandır.
    akp'de danışmanlık yapan sümeyye erdoğan başbakanlık danışmanı olarak görev yapmamaktadır..
    dolayısıyla aldığı maaşı filan da tartışmaya gerek yoktur.
  3. para aile dışına çıkmasın mantığıyla ortaya çıkan durumdur. gemiciğe birde liman almak lazım tabi. hem bunun mazotu var, (ki sürekli zamlanmakta) vergisi var, (sürekli artmakta) kaptanı var, tayfası var, temizliği var, var da var.
    ne yapsınlar? haklı adamlar.
  4. türkiye'deki kalitesiz muhalefetin tartıştığı konudur.
    işte halinize bakın lan..
    muhalefetiniz bu kadar.. bunca tartışacak şey varken gelip bu saçma sapan yalana sarılıyorsunuz..
    hepinizin oy verdiği veya sadece sempati duyduğu partiden nefret ediyorum..
    hiçbir seçimde oy kullanmadım.
    fakat size baktıkça bu ülkeden iyice soğuyorum.
    bu kadar kalitesiz insanlar değilsiniz eminim lan..
    şurada konuştuğunuz kadar basit değilsiniz.
    o kalitesiz aprti başkanlarınızın izinde aynen devam edin la böyle..
    danışıklı dövüşte figüran olmaya devam.
  5. - kızım saçlarım nasıl?
    + kısa.. babacım biraz uzatsanız... üstleri biraz dökülmüş ama çok yakışıklısınız kikir kikir.
    - heh heh. haylaz kızım benim... (sessizlik) bu takımın içine bu kravat olmuş mu sence?
    + sana ne yakışmaz babacım.
    - seni gidi seniii. bülent biraz hastaymış, mesir macunu gönderelim mi? manisalı ya. keh keh.
    + siz daha iyi bilirsiniz babacım ama bülent bey bundan hoşlanır mı bilmem.. yanlış anlaşılmazsınız umarım?
    - yok yok. bir kutu gönderelim bence. bugün idris naim'le konuşayım diyorum.. tv'lerde hokkabazlık yapıyor, tepki çekmeyiz dimi?
    + yok babacım halk seviyor kendisini. görünce takla atanlar var.
    - oh oh ne güzel.
    (yazmaktan sıkıldım amk)
  6. ulan ne için ya da ne kadar aldığı umrumda değil ama sonuçta bu hazreti sümeyye değil, ebu-tayyip sümeyye... dünya başbakana güzel