• görseller

  • sümük yemek
  • sümük yemek
 1. küçük çocukların istedikleri yapılmadığı zamanlarda en büyük silahları olan inilti ve haykırmalar eşliğindeki ağlama krizleri sonucu salya sümük birbirine karışmasıyla istem dışı gerçekleşen eylem.
 2. - beyfendi şümüğünüzü nasıl alırdınız?
  - çok hafif fırınlanmış, garnitürlü
  - hemen efenim. isterseniz taze sıçılmış bok getirebilirim, şefimiz az önce sıçtı valla
  - iyi olur getirin lütfen... yanlız acılı olmasın, mideme dokunuyor afedersin...
  - yok efenim, şefimiz acı yemedi iki gündür.
  - ha iyi

  (yazarken midem kalktı ulan... amma iğrenç olmuş...)
 3. sümük yenmez, yenmemelidir. kuru olanlar top yapılıp bir parmak darbesiyle uzağa atılmalı, hafif nemli ya da tümden ıslak olanlar ise cinsel organın tüylü bölgesine yapıştırılıp kurumaya bırakılmalı, anca üzerinden belli bir süre geçtikten sonra atılmalıdır. bunun nedeni de, sümüğün salgıladığı sıvının vücuttaki alyuvar-akyuvar dengesini reçineye çevirmesi, kanın pıhtılaşmasını önlemesidir.

  tembellikten yaplır bu, gece yatakta ya da tuvalete uzak bir bölgede sıkıştırmızsa sümük, akla en yatkın seçenektir. eşofmanın ve pijamının cebine ise kuru olanlar konulabilir, eğer o sırada çok sevdiğiniz bir köşedeyseniz veya ortam sümüğü atarken yakalanma riskini taşıyorsa tereddüt edilmemelidir. tek dezavantajı düşme tehlisedir ki, sonradan bulunduğu için deformasona uğrar, kimse sümük muamalesi yapmaz, yapsa da sizi ait olduğunu ispatlayamaz.