merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

sübyan okulu

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. minik çocuklara özel kuran kursu. anaokulunun dini versiyonu.

yeni öğrendim varlığını, bi sınırı olur değil mi insan salaklığının ama yok.
    şimdi 4 yaşında çocuğunu kendi rızanla alıyorsun hocanın tekine verip dinini öğrenmesini sağlıyorsun, takvimlerimiz 2000'leri göstermekte iken hem de, hani geç kalmadın mı birkaç yüzyıl?

öncelikle çocuğa din öğretmek sadece müslüman anne baba öküzlüğü değildir. iyi bir hristiyan, musevi, budist her ne boksa işte ondan yetiştirmek için, çocukları gütmek bir dinin en baba mecrasıdır. zira çocukken kekleyemezseniz, bi daha zor bulursunuz saflarınızda.

bir psikolog, dinin yarattığı bilinçsel terör konusunda çalışmalar yapıyor ki zamanında kendisi de o mengeneden ayar yemiş. o anlar aklına geliyor, yanmayacağını, hepsinin birilerinin kutsal kıçından uydurduğu şey olduğunu bilse de o etkiyi atamıyor. hayır niye uzağa gidiyorsam, namaz kıldığım pre-ergen dönemlerimde kılmayan annemin cehennemde yanacağını hayal etmenin nasıl bir his olduğunu biliyorum.

yani çocukken çakarsanız çiviyi sağlam olur. he hocaefendiler de bunu çakamayacak kadar öküz, kullanmayacak kadar da masum olmadığından var böyle bir oluşum ve tabi 12 oyuncu olan taraftar. büyük koskocaman hanzo insanlar yığını! kızını, oğlunu cehennem ateşinden korumaya çalışan sevgi dolu enayiler sürüsü! galibiyetteki paydan onlar da nasibini almalı.

efendim özgür bir ülkedeyiz, bir anne baba çocuğunu dilediği yere gönderebilir. evet öyle ben de bu annelere babalara şapşal diyebilirim bu da benim özgürlüğüm. ya götün yiyo mu, imam efendi, papaz, piskopos, rahip, rahibe? acep o kötün yiyo mu? çocuğu nesnel yetiştirmeye, mucizelerden önce fiziksel gerçekleri, menkıbelerden önce tarihi, dini ahlaktan önce biyolojiyi vermeye? hı? sanmıyorum.

çocuk daha beş yaşında, bırak oynunu oynasın, bilmesin bir şeylerin yanacağını, bilmesin kadınların erkeklerden aşağı olduğunu, bilmesin doğaüstü olduğunu sanan insanları ve bilmesin her şeyi yapabildiği halde, melekleri yaratan, aşmış olması gerekirken mental mastürbasyon olsun diye insan yaratmış bir tanrıyı, çok şey mi kaybeder?

türbanın içinde kız çocukları camide etrafına bakınan erkek çocukları çok şirin gelebilir. öyleler de
    ama tavsiye ediyorum, bir de onları bunlardan uzakken görün, çok çok daha şirinler.

(bkz: din eğitimi)