merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

sözlük yazarlarının rezil olduğu anlar

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #anket
  1. muhtemelen sözlükteki herkesin kendisinin orospu çocuğu olduğunu anladığı andır. bazıları rumuz almaya niyet etmiş ya o bakımdan şeyettimn bende.
  2. önceden girilmiş bir giriyi tekrar girmesi ve bu girisini bir gün ansızın çöp kutusunda "daha önce girilmiş la" uyarısıyla bulabulması anıdır.. öyle anlarda çok utanıyorum sözlük. sanki birinin fikrini çalmış gibi suçlanıyorum halbuki kendi bencilliğime yediremem öyle bi durumu, hem yapmadığım bişey yüzünden suçlanıyorum hem de adam haklı beyler.. çok pis rezil oluyorum öyle durumlarda.. napiym lan üşeniyorum sayfalarca yazıyı okumaya. ben yazarım, hayır okur-yazar değilim, sadece yazarım.. okur-yazar olanlar çift anadal yapmış olanlar. ben itüsözlük yazarlık mezunuyum o yüzden yazıyorum..
  3. arkadaşla standart üstü, nezih ve sessiz bir restauranta gittik. wc'nin konumu, restaurantın girişine yakın; ama bizim oturduğumuz yer, rastaurantın en sonu. yani gitmek icin herkesin önünden geçmek gerekiyor. otururken zaten geçmiştik.

neyse... siparişleri verdik ve muhabbet etmeye başladık. o'nun üstünde mavi tişört, benim üstümde de mor bir kazak. bana dedi ki, "üzerindeki güzelmiş. yarın bir kızla buluşlacağım. bana ver de bir giyeyim." "tamam" dedim, "eve geçtiğimizde veririm." "hayır, ben buradan direkt kendi evime geçeceğim. şimdi ver" dedi. şaşkın şaşkın baktım. "nasıl olacak o?" dedim. lavaboyu gösterdi göz ucuyla. "haydi değiştirelim" dedi.

bu iş daha başından kokuyordu pis pis; ama haydi girdik bir kere. herkesin önünden ikinci kez geçtik, girdik lavaboya. boş olan bir tuvalet kabini bulduk. dedi ki, "hemen çıkaralım kabinde üstümüzü. giyinip, gidelim." "tamam" dedim.
    tam üstümüzü çıkardık, değiştirdik. o anda bir kapı sesi! iki-üç kişi içeri geldi ve pisuvarlara yanaştılar. biz kabindeyiz.

aha dedik, şimdi sıçtık! nasıl çıkayağız buradan? aynı tuvalet kabininin içindeyiz. ne yapacağız diye düşünmeye başladık.

ben dedim ki, "madem bu işe bizi sen soktun, önce ben çıkayım, sonra sen çık." mecburen kabul ettirdim bu anlaşmayı. beklemeye başladık. nihayet ayak sesleri kesildi. ben kabinden dışarı bi' çıktım, adamın biri önümde. zaten iki kabin var. biri doluymuş, birinde biz varız. ben "merhaba" dedim, gittim hemen. tek boş kabin de benim çıktığım yer olduğu için adam içeri girdi ve bizim arkadaşla üç-beş saniyelik bir bakışmalarına şahit oldum çıkışa doğru ilerlerken.

"n'oluo lan, n'aptınız siz" dedi adam şaşkın bir şekilde. ben kaçıyorum, arkadaş da bir şey demeden hızlı adımlarla çıktı dışarı. e adama anlatamayacağımızı da biliyoruz olayı. o da yetmedi.

sonra bizim masaya giderken yine herkes bize bakarak konuşuyodu sanki. psikolojimiz altüst olunca tabii. öyle zannediyor da olabilirdik; ama sonradan anladık ki, tuvalete giderken ben mor, o maviydi. şimdi masaya gidiyoruz. o mor, ben mavi. masaya geldiğimizde siparişlerimiz gelmişti; ama yemeden hesabı ödeyip çıktık.
  4. bütün yazılarda, konuşmalarda kelimelerin yazılışlarına, okunuşlarına inanılmaz dikkat ettiğim ve en az benim kadar dikkat eden birinin yanında bir anlık boşluğa gelip kızıderili kelimesini kızıldereli olarak yazmak ve bu kelimeyi düzeltmeden 3-4 mesaj boyunca aynı şekilde yazmak.

halaa yanaklarımın kızarmasına sebep oluyor zira.
  5. uzun zamandır görülmeyen eski bir arkadaşla facebooktan ekleşme sonucu ortaya çıkabilecek rezilliklerdir mesela.
    bir erkek ile birlikte çektiği fotoğrafa istinaden özeline mesaj atarsınız.

- kızım çok tipsiz bu çocuk ya, yanına hiç yakışmamış, vakit kaybetmeden hemen yol ver, anası doğurmamış sıçmış resmen.
    + iyi ama o benim kardeşim ...
    - ... ???
  1. 1