merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

sözcü

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #kültür sanat
  1. koca koca bilboardlara verdikleri reklam şöyle;

"halkın sözcüsü; cumhuriyetin gözcüsü"

ve gazetenin fotoğrafı var altta, logoda kırmızı zemin üzerine mustafa kemal silüeti var, logonun sağ alt tarafında ise bilboard bittiğinden haberi okunmayan ve alt tarafı görünmeyen sarışın mavi gözlü bir ablamızın resmini koymuşlar. bu minvalde ne söyleyip ne gözleyecekleri hakkında ince ince gönderme yapmaktadırlar.

(bkz: sadece resimlerine bakacaktım)
    posta, şok...
  2. bir bakıma eski gözcünün ekibiyle çıkmış olan muhalif gazete. şu sıralar 60000-70000 arası satmaktadır. neden böyledir bilinmez.. çok daha fazla satması gereken gazetelerden biridir halbuki.
  3. emin çölaşan'ın eski yazılarını yayınlayıp, tirajına patlama yaptıran gazete. güncel konularda yazan bir gazetecinin eski yazıları neden okunur, onu da anlamam.
  4. sanılanıın tersine tirajında bir patlama olmamıştır. çünkü sözcüyü alan insan sadece emin çölaşanın eski yazılarının yayınlandığını bilmektedir.
    almayan zaten emin çölaşanın yazdığından bihaberdir. şu sıralar tirajı 80-85 bin civarındadır. bu düşük rakamı hak etmemektedir.
  5. emin çölaşan'ın yanılmıyorsam ara sıra yeni bir şeyler de söylediği gazetedir. doğru mudur? biri aydınlatırsa beni sevinirim. internet sitesi olsa keşke.
  6. zarar ettiği gerekçesiyle gözcü gazetesini kapatan aydın doğan'ın bir matruşkası. hilton arazisinin imar planı gibi bir çok projesine çomak sokan iktidara daha kolay muhalefet edeceğini düşünüyor olmalı.
  7. ameliyatın fetoş'un doktoru tarafından yapılacağını da yazmış bu gazete. birileri de bunu görmemiş ya güler misin ağlar mısın yanar mısın ne bok yersin bilmiyorum.

aha şimdi de chp'ye destek gösterisi düzenleyen bir kısmının başı açık, bir kısmının başı kapalı kadınların aslında chp'yi protesto ettiğini zırvalayan birilerinin eleştirisine uğramış. lan o fotoğraflara bi iyi bakın, o pankartlarda ne yazıyor, hangi partinin amblemi var o pankartlarda. "taraf"lısınız da gözünüz bu kadar mı karardı ulan! protestoymuş... sidi git!
  8. yayınladığı akıl sır ermeyen astroloji köşesiyle (lütfen bir kere okuyun, insanın götü feryat ediyor "kaynak belirtilmemiş, benim eserim onlar" diye), ciddi bir gazete gibi görünüp magazin köşesinde şunun götü açıldı gibi haberleriyle, ve samimi olmayan bok atan manşetleriyle gözümde zaman, yeni şafak kadar değeri olmayan gazete.

manşetler tarafsız olur sevgili editörler, köşe yazarları görüşlerini bildirir. sigara yasağı gibi tüm gelişmiş ülkelerde mevcut olan bir yasanın haberini "böyle olacağı baştan belliydi, 1 kişi öldürüldü" diye yazarsanız, aslında suçlu akp, sigara içmek bu adamın hakkıydı dersiniz. mallaşmayalım lütfen.
  1. 1