1. öyle durumlar vardır ki karşınızdaki sizi anlamaya asla çalışmayacaktır. baştan o kişinin önyargıları altında anlaşılmamaya mahkumsunuzdur yani. ne var ki susmak bir acı verir insana. göz göre göre bir şeylerin yanlış olduğunu bilip de söyleme ve söylememe arasındaki kararsızlık durumunu çok iyi özetleyen bir söz.
  2. fuzuli'ye ait olmasının bu lafın güzelliğine güzellik katmasının yanı sıra, birçok internet sitesinde, kitapta, sevgiliye gönderilen bir sms'te, bir forumun imza kısmında karşınıza çıkabilecek cümle. ana olarak yanlış olduğunu bildiğiniz bir işin yanlışlığını, bu işi yanlış yapacak olan kişiye söyleyemediğiniz zamanlarda akla gelir hep.
    ayrıca kan uykusu adlı belgeselin giriş cümlesi.
  3. susamayan sabırsız insanların düşünce yapısıdır şu cümle. içinizde biriken, sizi dolduran, sabır sınırınızı zorlayan her şey için geçerlidir. çığlıklarınızın karşı tarafta hiçbir yankı yapmayacağını bile bile, yine de kendinizi tutamazsınız. bu tepkisizlik size o kadar yabancıdır ki, çoğu zaman susamadıklarınız yüzünden kendiniz üzlürsünüz gene. çünkü susamadıklarınız, sizin için ne ifade ederse etsin; karşı taraf için bir hiç'tir, anlamsızdır, değer ifade etmemekte, önem arzetmemektedir. bu kadar. en iyisi mi, hazır yazabiliyorken yazın. birileriyle paylaşmasanız bile yazdıklarınızı, dursun bir kenarda. belki birgün çıkar bir anlayan.