merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

resim çantası

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #gündem
  1. ortaokulda, lisede çeşit çeşit çıkartmalarla süslenendir.
    ilkokulda daha küçüktür boyutu da ortaokuldan itibaren bedeniniz ona oranla büyümüyor olsa da büyüğünü taşımanız istenir.
    defterler, boyalar, fırçalar içinde.

ve çabuk kirlenir, beyazsa. ben asetonla silerdim. sonra baktım uğraşılmıyo, asetat kalemle yaratıcı(!) yanımı dökmeye başladım, 35x50 pvcnin üstüne...
  2. üniversitede yerini bazuka alır. daha küçük ve daha kolay taşınımlı olsa da kağıtları rülo yaptığı için daha kullanışsızdır. yine de rüzgarlı havada taşınan resim çantasına göre daha çok tercih edilendir.
  3. ilkokul öğrencisinin maruz kaldığı en büyük zulümlerden biridir. götünü yerden yeni kaldırmayı öğrenmiş çocuk , gerekli iriliğe ulaşana kadar haftada bir gün bu meretle cebelleşir.ilkokul 3e kadar resim çantası boyutlarında olduğumdan, resim dersinden nefret etmeme neden olmuştur.
  4. sürekli bindiğim otobüste, ayaktayken yere koyduğumda; hangi dolambaçlı yollarda, nasıl yere düşeceğini ezberlediğim hededir. tam düşecekken dizle destek verilip yerime konulur. okulda da, sürekli yere düşüp adamı kanser eder. büyük büyük boyutları da mevcuttur fakat büyük sorumluluk ister. 35x50 boyutunu da t cetveli sığmaz, t'nin çatı kısmı açıkta kalır çantadan bağımsız hareket eder. çok dertliyim.

(bkz: fenalık geçirmek)