1. asla muhatap olunmaması gereken erkek modelidir.

tanrı kadınları gururu kırılan erkek şirretliğinden korusun kardeşlerim! hakaret eder, karşılık verdiğinizde küfretmeye, saydırmaya başlar, çeneleri iyice yoruluncaya, parmakları dolama oluncaya dek asla durmazlar, durduramazsınız emin olun. birkaç yıl önce iki mahalle karısının kavgasına şahit olmuştum. anlamlandıramamıştım bu kadar çirkef nasıl olabiliyorlar diye ama daha beterleri varmış onuda öğrendik. hadi sulu kuleli kadın şirret olabilir bunu anlarım ama belirli bir yaşa erişmiş, iyi kötü eğitimini almış şahısların belli bir kültür seviyesinin üstüne çıkması beklenir doğal olarak. şimdi bakıyorum ben şu okulda okudum, şu bölümden mezun oldum, bu işi yapıyorum diye kasım kasım kasılan yurdum erkeği, bir kız tarafından reddedilince sulu kuleli o kadından daha beter çirkeflik sergiliyor. sonrada "erkeğim ben rörerö böhö böhö" böğürdükleri zaman biz kadınlar çok irite oluyoruz. atalarımız zamanında böyle bireyler için çok yerinde sözler sarf etmiş `eşeğe altın semer vursalar eşek yine eşektir
    yada okumak cehaleti alır eşeklik baki kalır.
  2. biri ateşi yakmasa diğeri ona körükle gitmez derdi mahallemizin bir büyüğü. baştan konulan tavır ve hareket ile bu bahsi edilen çirkeflik giderilebilirdi. daha doğrusu teklif hiç gelmezdi ve rahatsız olunulan çirkeflik de hiç olmazdı.
  3. - meleğim desem uçar gidersin, çiçeğim desem solar gidersin, sevgilim desem ne dersin ?
    - sevgilim var!
    - ya teklifimi kabul edersin ya da peşinde koşarken yırttığım ayakkabıların paralarını ödersin!
    - ne diyosun ya?
    - artist sanma kendini seni leşingoların leşingosu seni!
  4. reddeden kızın tarzına göre çirkefleşebilecek erke modelidir.

mesela ben genellikle çirkefleşirim. sevdiğim kızların hepsi hemen, hemen dört dörtlük kızlardı. öyle olunca, kızda hata bulamayaınca kendi kendime çirkefleştim. allah da bi belamı vermedi ki benim.
  5. bu kişi kadının kişiliğinden girer, çevresinden çıkar.. kısa süre önce hayallerinde başrol verdiği kadın, dünyanın en ahlaksız en çirkin kadını oluverir.. bu ani değişimin sebebi tabiki er kişinin yüksek olan egosudur.
  6. haddini bilmeyen erkektir.

-dönüp arkaya asla bakmamak en güzelidir. kızlara fazla yüz vermeyeceksin, bir kere yaptığın teklifi tekrarlamayacaksın. ama ne anlar bülbül sus demekten.
  7. pisliğin tekidir. direk sizi karalamaya çalışır, "kendini gzel mi zannediyosun sivilcelerinle" gibi laflar ederler. salak hepsi. böyleleriyle uzaktan bile selamlaşmamak lazım, görüldüğü yerde yüzlerine tükürmeli. çeyrak akıllı, hem ayarlamak için her yolu dener. sonra da ağzına geleni sôyler terbiyesiz. siz onu kırmadan ilgisiz davranırsınız. o size demediğini bırakmaz. ama gülüp geçmek lazım.