1. psikolojik sorunları olan, genelde uyuşturucu esrar vb bağımlılığı olan ve bu nedenle kısmen dokunulmazlığı olan asker.
  bunlara silah vs zimmet edilmez, sürekli hastanede geçer askerlikleri.
 2. askeri birliklerdeki "rehberlik ve danışma merkezi" dir. hastanelerdeki acil gibidir.kendini doğrayan,intahara meyilli, psikolojisi bozulan,otçusu, hapçısı v.s. önce bu merkeze tanı için getirilir.sahtekarlar ayrıştırıldıktan sonra hak kazananlar hastaneye sevk edilir.başında genellikle sağlık sınıfı astteğmen bulunur.

  eski adıyla pdrm"psikolojik danışma ve rehberlik merkezi"dir.
 3. askerlik için olanlardan bahsedersek, eğer kışla sürgün yeri değil ve eratlar içinde psikopat, sosyopat sayısı az ise burda görev yapan askerler yatarak geçirir askerliklerini.

  bu yüzden asker adaylarına tavsiyemdir ki, psikoloji bölümü mezunları özellikle önceki kısa dönemlerden ilgili kışla ve askerler hakkında bilgi alıp, bu bölüme geçerlerse kısmen rahat bir askerlik geçirmiş olurlar.
 4. rütbeli - rütbesiz herkesin tırstığı, bulaşmak istemediği askerlerin bolca bulunduğu yer...

  serbest çagrıştırmaca: (bkz: rem), (bkz: rpm)
 5. psikolojik danışmansanız ve nisan ya da aralık döneminde asker olmuşsanız çok büyük ihtimal bu merkezlerde asteğmen azcık da teğmen olarak 12 ay yaparsınız askerliğinizi, küçük ihtimal kısa dönem... ağustosta ise yarı yarıya düşer ihtimal. çün ağustosta rehber öğretmen olarak okullara da gönderebilirler.

  ek: ha tabi başlarda bi yerde "ve erkekseniz" ibaresi de olacak değil mi.
 6. takipli ve takipsiz olarak ikiye ayrılırlar. takipliler yanılmıyorsam her ay ya da üç ayda bir hastaneye gidip form, anket vs. doldurup dönerler.
  sahip olunan bu vasıf genelde lakap olarak kullanılır. rdm mustafa, rdm murat gibi.