• videolar

• görseller

• raskolnikov
  1. dostoyevski'nin suç ve cezası'nın suçlusu. parasızlık döneminde bir tefeci kadını ve onun masum** kardeşini öldürmüştür. sonra pişman olur... kardeşi memleketinde en uyuz olduğu adamla sözlenir. razumihin diye bi kankası vardır...
  2. acımasız bir katildi aslında; biraz daha katı düşünecek olursak hiç bir insancıl yönü yoktu kadınları öldürmesinin ve tüm bunlara rağmen ona nerdeyse aşık olabilmem kitabın işte büyüleyici tarafı belki de. başka bir deyişle yazarın üslubu bi katili kahraman yaptı.
  3. din konusunda bana uzun bir mesaj atmış olup, hala cevap atacak zaman bulamadığım yazar, umarım zamanım olur da, bu güzel tartışmaya kaldığımız yerden devam ederiz.
  4. divxplanet.com'dan bolca indirdiğim altyazıların çevirmeni.ellerine sağlık deme fırsatını yakaladığım için de ayrıca mutluyum.
  5. rusça "bölünmüşlük" anlamına gelen raskolnik sözcüğünden türemiş bir kelimedir. dostoyevski'nin suç ve ceza romanının ana kahramanı raskolnikov'un kişiliği de bu kelimenin barındırdığı anlama uygundur.
  6. lostumun alt yazıları için teşekkür etmek istediğim insan. okur belki ne bileyim.

suç ve ceza'nın raskolnikov'unu tasvir edebilecek kelime haznesine ve yazım yeteneğine sahip olduğumu düşünmüyorum. yorum yapmak aşıyor beni sanırım. okuyunuz; çelişkilerini ,çatışmalarını, psikolojisini görünüz hatta yaşayınız.