1. taraf gazetesinde 2 haftadır aralıksız süren deniz gezmiş tartışmaları başlatan ve 7 gazetecinin taraf'tan istifa ederken sebepler arasında saydığı kişidir. tartışmanın başlamasına sevinmekle birlikte taraf'ta bu şekilde bir kaynama olması üzücü. (o kişilerin yerinde olsam yazarak cevap verirdim, istifa ederek değil.) toplum ve politika enstitüsü genel koordinatörü diye geçiyor yazılarda, webde sürüyle yazıları var, bir sürü sitede uzun zamandır yazıyormuş gibi görünüyor. taraf'ın bu tür gençler için bir kendini ispatlama mekanı olması çok güzel. daha önce de yıldıray oğur bu anlamda başarıyla öne çıkmıştı, şimdi o oktay ekşi'yi madara etme mertebesinde. bakalım bu ne olacak, sırf deniz gezmişi bilen bir balon mu, yoksa geleceği var mı, merakla bekliyoruz. bugün de olay artık reha muhtara sıçramış.

  http://w10.gazetevatan.com/...

  http://www.birgun.net/...
 2. talihsiz bir makale attırıvermiş yazarımsı. askere gitmemeye karar vermiş bu son karakol baskınından sonra. gören de bu olaydan önce çok askere gitme meraklısı sanacak. bu arada , nasıl bedelli askerlik yapılır , nasıl rahat yerlere kapak atılır , uzun uzun anlatmış. ilgilenene. istediği kadar konuşsun , sike sike askere gidecek olandır ayrıca. umuyorum biraz daha bekler de benim yedek subaylığıma gelir aynı yere. çok eğleniriz çok.
 3. taraf gazetesinde yazdığı türkiye solu araştırma yazı dizisinden sonra, taraf gazetesinde köşe kapan gazeteci.
  abuk sabuk çıkışlar yaparak dikkatleri üzerine çekme konusunda oldukça başarılı biridir. kah eski devrimcilere sallar, kah dtpye sallar, kah orduya ters düşer, cillop gibi dikkat çeker. genç işte, popüler olacağım diye her türlü şekle girer.
 4. nitekim bugün itibariyle savcılığa ifade vermeye gitmiş yazardır. halkı askerlikten soğutmak gerekçesiyle elbette.

  http://www.derindusunce.org/...

  şu yazısından ötürü.

  http://www.derindusunce.org/...

  bir dava açılacak anlaşılan kendisine, çok beraat edeni olmayan türden bir dava. belki ceza alacak, sonra da tahliye edilecek ilk cezası olduğu için.

  böyle burun sürter bizim rejimimiz.
 5. sürekli eleştirdiği resmi tarih tezlerini, işine gelince doğruymuş gibi laflarının arasında kullanıveriyor. açıkçası bir gazetede köşe yazarlığı yapacak kapasitesinin olmadığını düşünüyorum. kimin var derseniz orası bambaşka bir konu.
 6. deniz gezmiş'e devletin ajanı diyebilecek kadar saçmalayabilecek, hrant dink'i vuran anlayışla, deniz gezmiş ve arkadaşlarının düşüncelerini bir tutacak kadar hadsiz bir yazar bozuntusudur. yazdığı gazeteye fazlasıyla yakışmaktadır.

  (bkz: emperyalizmin solcuları)
 7. sonuna kadar sadık kalınmadığı sürece, bu ülkede "en sadık" olmak ancak ölümle ödüllendirilirmiş ve meğerse güvercinleri de vururlarmış... rasim ozan kütahyalı, ruh halimizdeki güvercin tedirginliğine ayna tutuyor...

  http://www.izmirizmir.net/...
 8. hem nefret edip hem sevdiğim ender kişilerden.gerçekten çok ilginç bir ilişkimiz var kendisiyle.hafta içi her akşam kanal t ana haber bülteninde yorumlarını izledikçe kendimden geçiyor, ona buna bazen kendisine sövmeye başlıyorum.tamam iyi provoke ediyorsun da biraz yavaş be kardeşim.aslına bakarsanız çocuğun pek suçu yok, garibim spikerin gazına geliyor.

  misal mahmut övür abimizle yaptığı politik performans programında mahmut abi kendisini çok da güzel frenliyor.en azından izlenebilir yapıyor.ama rasim kardeşim bunların farkında mı, hiç sanmıyorum.

  olsun, dişlerini sıka sıka "ey ergenekoncu medya!!!" demeye devam etsin.yüzümde müstehzi bir ifadeyle izlerim onu ben.