1. çok kötü bir şey hatta o kadar çirkin ki zaman zaman " ananın amında minyatür kale maç çeviririm" şeklinde tiksinç giriler de görüyorum. hem kınayıp hem cümle içinde küfür kullandığım için ne kadar sempatik olduğum direk belli olmuştur sanıyorum. allahım çok çılgın bir insanım ben. böyle bir çüklüktür bu da.
  2. tipik ramazan yan etkilerinden doğan tepkilerden birinin sözlükteki ifadesi, açılan mevzu diyebilirim.

herkes bilir ki ramazan ayının müslümanlar için ayrı bir önemi vardır. bu ayda oruç tutulur, akşamları mümkünse kuran okunur, öpüşülür barışılır, hayırlı bir aydır. lâkin islam dininin öğrettiği temel ahlâk kurallarının değiştiğine, sevap ve günahlarda belli bir artış olacağına dair herhangi bir ibare yoktur.

eskiden 11 ay yiyip içip sıçan, 1 ay hayatı unutup tamamen dini vecibelerine odaklanan insanları eleştirir, "yuh lan bu kadar kaypak olunmaz" derdim. sonra bunun haddime olmadığına karar verdim; nihayetinde kimin daha iyi bir kul olacağının sadece allah tarafından bilineceği gerçekliği vardır islam dininde.

buna göre, sadece ramazan ayında değil, her ayda kişinin yaptığı sadece ve sadece kendisini ilgilendirir. yani açılan bir başlığın şaban, muharrem, ramazan ayında açılıp açılmaması ve bu başlığın içeriği sadece ve sadece kişiyi ilgilendirir. sevabı da günahı da kendisinedir.

yok eğer kişi ramazan ayı içerisinde bu tip başlıklardan rahatsız ise başlığa tıklamama, altında yazanları okumama gibi bir opsiyona sahiptir ki bu da bill gates'in kendisine verdiği yetkiye dayanarak gayet rahat yapılabilmektedir.

bir insanın amlı götlü başlıklar veya girilerden sadece ramazan ayı içerisinde rahatsızlık duyması hakkında yorum yapmak istemiyorum; yukarıda dediğim gibi haddime değil. ama biraz da kendileri durup düşünsünler; 11 ay am göt sik diyen dilin 1 ay anahtarlanması ne kadar yakışıklıdır?
  3. aramızda amlı götlü başlıktan tahrik olabilecek arkadaşlar olabileceği için yapmamak gereken eylemlerden biridir. (en azından sahurla iftar arası saatlerde)
  4. sadece ramazanda değil her zaman açılması çok hoş olmayan başlık türüdür. göt diğerinden ayır tutulup öğesi olduğu deyimlerin açıklanması anlamında kullanılırsa çok sırıtmayacaktır. ama diğeri sözlüğü formatından biraz uzaklaştırmaktadır.