• görseller

• rakı içen kadınlar
  1. ben bu rakı içen kadınlara ilgiyi anlamıyorum hacı. ben de içtim zamanında ama bi bok olmadı. hem de hayatımın ilk alkolü rakıydı. önce sekler art arda geldi, sonra sulular... mezelere aldanmıştım, lise birdeydim. ayakkabımı giyerken yere yapıştım sonra sabaha kadar kusup evin tüm lavabolarını doldurmuşum, en son da odamın halısına kusup üstünde uyuyakalmışım. kime anlatsam ıyk dedi, e o zaman neden rakı içen hatun lafını duyunca hemen bi ohş çekiyosunuz? ben de içtim oğlum rakı, kimse beni yüceltmedi, ohş hatuna bak demedi. bende mi bi sıkıntı var?

kimse bana "insan gibi rakı içen hatundan bahsediyoruz" diye mesaj atmasın. başlıkta insan kelimesi geçmiyor ve vakti zamanında rakı içmiş olduğum için takdir edilmek istiyorum.
  2. kimisi vardır piç ederler. bira gibi rakı içerler ne muhabbet etmesini bilirler ne de masaya saygı göstermesini. az bulunurlar adabıyla içenler, o yüzden bu kadar ilgiye maruz kalırlar. zaten ya çok yakın arkadaştır rakı içilen kişi ya da sevgilidir ki o rakının tadı olsun.
  3. üzerine başlık açılacak bir şey değil. bende anlamıyorum neden ilgi duyulduğunu. özelliklede kadın ve rakı neden bir arada zormuş gibi geliyor. bazen diyorum ki içen bir sürü erkek kıçı başı dağıttığı için mi ? hani erkek bünyesi ya hani daha sağlam ya, hani bir sürü erkek bile doğru düzgün içemezken bir kadın alla alaa ? rakı sofrasının adabını herkes bilmezken bir kadın (!) nasıl olurda içer ? birde üstüne sağlam içer ? galiba bundan dolayı genelde enteresan bir durum gibi geliyor. oysa sadece alkol. ağzınla içtiğin sürece bir sorun yok. ve biz kadınlar rakıyı ağzımızla içmeyi biliyoruz hepsi bu !
  4. neden böyle bir sınıflandırmaya tabi tutulduklarına anlam veremeyen kadınlardır. rakı bu, cinsiyeti olan bir içki değil ki... tamam serttir biraz ama sertse kadına da erkeğe de aynı oranda sert. çok gördük öyle aslan kesilip iki tek atınca ağzı burnu yamulan mahalle delikanlılarını... dolayısıyla cinsiyeti yoktur rakının, muhabbetini, adabını bilen herkes oturup içebilir. hayır, neden bu cinsi ayrımclık durumu onu çözemedik bu kadınlar olarak.
  5. mümkünse en güzelidir.

alternatifi için örnek:

mükemmel bir ortam..bağlamalar gitarlar..sohbet doruk noktada..uzaktan bir ses: "ben milır içsem!!!"..bi sktr git yahu..
  6. oturup adam gibi sohbet edilecek kadındır. aynı zamanda yatıp deli gibi sevişilecek kadındır. saygıyı hak eder hürmeti hak eder kusursuz olandır.
  7. çok abartılmaması gereken kadınlar..

neden mi?

çünkü düşünüyorum o rakının enfes tadını, muhabbetini, mezesini başka ne içeceğdi ya?

ben hiçbir viskiden, votkadan, biradan şu rakıdan aldığım lezzeti alamadım arkadaş..rakı içmek keyif, diğerlerini içmek mecburiyet gibi hissettiriyor bana..

oturucam sevgilimle/arkadaşımla/dostumla alıcam duble rakımı, yanında bir sigara yakıcam, biraz peynir, biraz sohbet..

daha ne isterim be!
  8. rakı içen kadınlarda sert bi imaj vardır ancak rakı bana çok tatlı geldiği içemiyorum.içenleride kutluyorum.
  9. beni her zaman korkutan kadınlardır. kadın dediğin şarap içer bence. bir ortamda rakı içen bir kadın varsa orada konuşulacak çok şey vardır. ama şarap içen bir kadın varsa konuşulacak az öpüşecek çok zaman vardır.