• videolar

1. bir dönem televizyonda sıkça gördüğümüz koyunun olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi diyerek mütemadiyen dinlediğimiz bağyan şarkıcı. sıfır da sıfır da sıfır hep sıfır diye bi şarkısı da vardı. hatta klibinde stüdyo içinde dev sıfırlar olduğunu hatırlarım..
  2. 90'lardaki o furyada bu hanım kızımızın çıkan kasetindeki şarkı sözleri birbirinden ilginç ve vurucuydu. edi'li büdü'lü istemiyorum baba'ya ilave aklımda kalan bir şarkı sözünde de "tom cruise gelse bile vaktim yok" gibi bir söz öbeği mevcuttu, tam zırvalama anlayacağınız lakin çocuk aklımıdır bilinmez ben bu şarkılarla o dönemde çok eğlendiğimi hatırlarım, hatta itiraf ediyorum zevkle dinlerdim.

aslında çok daha önceleri trt döneminde eurovision'un ulusal elemelerinde bolca boy göstermişliği de vardır rüya ersavcı'nın. hatırladığım hiçbir ulusal finalde ipi göğüsleyemediği ama bir keresinde direkten dönmüştü. iki yabancı dansçıyla dönemin türk televizyonları için oldukça seksi figürler eşliğinde turkish delight şarkısını yorumlamıştı, şarkının sözleri tam aklımda değil, adına bakıp türk kızlarının lokum gibi olmasını konu ediyordur diyeceğim lakin beynimin kıvrımlarına kazınmış o caretta caretta mısrası mantığımı alt üst ediyor, duyduğumda bünyem reddetmiş olmalı ki şu an aklımda sadece nakaratına ilave olarak o söz var.

meraklısı için nakaratı;

evet evet evet bu turkish delight
    evet evet evet bu turkish delight
    nothing as sweet as my turkish delight ( hazırlanan ingilizce promosyonundaki mısra )
  3. anasınıfında okurken ağlayıp tepinerek zorla kasetini aldırttığım şarkıcı.birisi edi bana cüce dedi,birisi büdü elinde düdüğü no no no......istemiyorum baba diye bir şarkısı vardır ki üzerinden yaklaşık olarak 20 yıl geçmesine rağmen bünyede yarattığı olumsuz etki sebebiyle hala hatırlanmaktadır.sonra bu rüya hanım kızımız bir ara çocuklar için masal kasetleri yapmıştı yanlış hatırlamıyorsam.şükür ki ortalıklarda uzun süredir görünmüyor...
  4. abimle isim-şehir-hayvan-bitki oynadığımız zamanlarda, r harfiyle artist bulamadığımız an, annemin ''aaaa rüya ersavcı var ya ,onu yazın '' dediği şahsiyet...kimdir,nedir hiç bilmeden yazardık bu ismi... uzun süre r harfli artist köşesinde hep rüya ersavcı yı yazarak karşılıklı 5 puanları kapmışızdır...

bide recep kaymakvardı...annem arada bu ismi de söylerdi...türkücüymüş kendisi...
  5. akıllarda kalan bir çok salak çocuk şarkısı kılıklı şarkı yapan sarışın ( belki de çakma sarışın ), tek kalburüstü şarkısı sevme beni böyle olan şarkısı... kim bilir nerelerdedir kendisi artık... ama istisnasız bütün şarkılarının sözleri az, paso nakarat ve edebiyattan uzaktı...

edit: esas oğlan'ını unuttuğum için özür dilerim bütün okuyuculardan
  6. bir zamanlar hafızamızdan eksik olmayan şu şarkıyı seslendirmişti kendisi:

sen bir meleksin
    unut gitsin
    bir daha olmaz
    olursa bitsin
    tövbeler olsun yemin ederim
    cezam neyse yine çekerim
    anlamıyorsun, ben seni severim
    onlar gel-geç
    esas oğlan...