merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 2

puslu kıtalar atlası

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #kültür sanat
  1. aslında farkında olunmayan gerçekleri dile getiren güzel kitap.
    uzun ihsan efendi ile tanıştırır okuyan kişiyi.
  2. türk romanında dönüm noktası. olağanüstü kurgulanmış ve detaylarla birbirine harika bağlanmış bir eser. romanda sıkça bahsedilen iki aleti gözünüzde canlandırmak bile düşünsel açıdan sizi alıp biryerlere götürüyor. kaldı ki tamamında anlatılan felsefeyi irdelemeye kalkıştığınızda daha da bir uzaklara gidip sevgili ihsan oktay anar'a hayran kalmamak elde değil. periyodik olarak okunası bir roman. yazarın tüm kitapları şahsımca şaheser olmakla beraber bu romanın yeri ayrı. *
    (bkz: amat)
    (bkz: kitab-ül hiyel)
    (bkz: efrasiyab'ın hikayeleri)
  3. itusozluk, mercan dede ile ilgili sitelerde mercan dede lakabının bu kitaptan esinlenerek konduğu söylenmiş. satır satır hatırlıyor değilim ama bu kitapta böyle bir karakter yok sanırım; kitab-ül hiyel'de var ki zaten söyleşilerde de arkın, kitab-ül hiyel'den aldığını söylemiş. bazı internet sitelerinde ise bu söyleşi verilirken kitab-ül hiyel'in yanına parantez içinde puslu kıtalar atlası yazılmıştır ki bu durumu anlayamadım.
  4. çok fazla bilmediğim eski türkçe sözcük içerdiği halde okurken hiç de sıkmayan, aksine kolay anlaşılan muhteşem bir kitap. okurken her satırda ihsan oktay anar'a hayran kalmamak mümkün değil.
  5. fantazi ile gerçek kurgusu müthiş güzellikte yapılmış;ihsan oktay anar'ın ilk romanının adı..
  6. olayların örgüsü, hayal gücü, anlatım kalitesi ile tek kelime ile büyüleyici bir kitap. benim adıma geç kalınmış, geç tanışılmış bir eser.
  1. 2