• videolar

1. kurtarıcım. bir ölçek ilacı bir bardak suya kayarsınız köpürmeye başlar. iğrenç bir tadı olmasına rağmen çok iyi bir idrar yolları ilacıdır. ara ara kum döktüğümden ve sistit illetinden muzdarip olduğumdan sık sık içtiğim purinol, ağrım sızım olmadığında da arada ''belki kum dökerim bari sancım olmasın'' mantığıyla dolabımda, masamda mutlaka bulundurduğum sevdiceğimdir.
    tabii ya, sevdicekle bile ayrılırsınız da, bu ilaç hiç zarar vermez.
    (bkz: ne dedim ben şimdi)
  2. üriner sistem antiseptiği. büyük kurtarıcı. çantadan eksik etmek istemiyorum o derece. zira sistitin ne zaman nerede vuracağı hiç belli olmuyor. ve purinol oldukça hızlı ve etkili bir ilaç.
    bence tadı da iğrenç değildir. yani nice iğrenç tadın yanında gayet içilebilir, soda gibim bir şeydir.
  3. idrar yollarını genişleten bir ilaç olduğu için çok fazla kullanıldığında yan etki olarak sık sık idrara çıkmanıza sebebiyet verebilir.
  4. içinde bir ecza dolabı kadar ilaç olan biri olarak söylüyorum;

buna tadı iğrenç diyen insanların iğrençlik eşiğinden şüphe ediyorum. çok klas bir ilaç bence, oralet gibi gözüküyor ama tadı bildiğin beypazarı maden suyu. yeni favorim!
  5. böbreğinde taş olanlara tavsiye edilir. tadı iyi olmamakla birlikte çokta kötü değildir. burnunu kaparsan tadını almazsın bile.
  6. sistit denen belayı birnebze rahatlatan mucize. koskoca adamız basımıza gelmez demeyin. yazın denizden çıkınca mutlaka iyi kurulanın.