• görseller

• prozac
    • prozac
    • prozac
    • prozac
  1. serotonin salgılanmasını sağlamayıp serotonin salgısındaki düzensizliği önlemeye yönelik üretilmiş bir ilaçtır. yatıştırıcı veya ağrı kesici hesabı çat diye etki gösteren bir ilaç olmayıp düzenli ve sistemli bir kullanımda etki sağlayan bir ilaçtır. (bkz: xanax/!radiance) 'da da yazdığım gibi prozac üzerine de sayısız denyo türemiştir. prozac içip kafa olduğunu idda eden bir embesille karşılaştığınız takdirde çekinmeden dövünüz.

aynaya deodorant sıkıp bakınca nasıl cine-5 şifresi çözülmüyorsa, prozac atıp kafa yükseltenin, çılgın, karizmatik, gizemli olabilmenin herhangi bir yolu yoktur.
  2. yan etkileri arasında yemek yeme isteğini engellemeside vardır ki bu, en maymun iştahlı kimseyi bile yemek yemekten edeceği için zayıflama hapı olarakta kullanılır. hayatı tozpembe gördürür. kullanmaya başladıktan sonra aşırı özgüven kazanacağınız dakikalardan birinde "tamam yaa ben kendimi öldürebilirim,kolay iş" diyerekten intihar edebilirsiniz
  3. ilgimi çekip tıkladığım başlıkların hemen hemen hepsinde bir tane girisi olan yazar. belki de nicki dikkat çekici olduğundan gözüme çarpıyordur...
  4. sadece depresyon ve türevi psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde değil, aynı zamanda migren olarak adlandırılan baş ağrısı çeşitlerinden birinin aktif tedavisinde kullanılan ve çok iyi sonuçlar veren ilaçtır.
  5. bir rahatsızlığım yok çok şükür. ama yine de "lan kafa yapar mı ki" deyip, çocukluk ve dallamalıkla (siz sövmeyin diye kendime peşin peşin sövüyorum ok?) denemek için bir kaç gün kullanmıştım bu prozac denilen şeyi. öyle anlatıldığı gibi "birilaçaldımhayatımdeğiştidepresyondançıkıverdimaniden" triplerine sokmadı beni.
    (bkz: antidepresan/!azureel)
    (bkz: @943665)
    farmakolojiye olan güvenimi giderek kaybediyorum. acaba bu tip ilaçlar kişiye "sen iyi oldun" telkini yapan, bilinçaltı psikolojik bişeysilerini mi tetikliyor? emo'nun tekine aspirin verip "prozac 5000mg bu, 9mm çapında, atı bile sakinleştirir" desek, eleman anında kafa mı olur acep diye düşünmekteyim.