merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

piston aşağı indi

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. otobüste kapının önünde ayakta duran ablanın, bu lafı duyar duymaz kendisini dışarıya atması görülmeye değerdir. ''ben kurtulayım da, isterse içerdekiler yansın amk banane'' der gibi çıktı lan dışarı.
  2. hani biz türk'tük, hani bize bir şey olmazdı diye sorgulamaya iten lakırdı.

oysa her şey bir pistonun düşüşüne bağlıymış. yazıklar olsun!
  3. gülmekten gözlerimin yaşardığı olay, muhtemelen bir sosyal deney. önde oturanların mor renk giyinmiş olmasıyla, minibüste radyonun kapalı olmasıyla.

öte yandan en hızlı minibüs boşaltma deneyi de olabilir, bilemedim.

"yavaş, yavaşş, yavaşşş!"
  4. şöyle de bir detay var:

30.)saniyede sağ arka taraftaki arabadan biri iniyor. neler olduğuna bir bakıyor ve artık ne duyduysa arabanın içine telaşla atlıyor. sonra kapıyı bile kapatamadan tam gaz kaçıyorlar. ama öyle böyle değil önüne geleni ezecek ibneler. sanırsın ki yan tarafta yer yarıldıda içinden godzilla çıktı, öyle bir korku hali.

not: en ön koltuktaki ibnenin teyzeyi ezişine hiçbir şey demiyorum.
  5. en ciddi anda bile akla gelince güldürebilecek kapasitesi var. aslında şoförün garipliğiyle başlıyor. sen düşen pistonu sanki arabana c-4 bağlayıp kaçmışlar gibi yansıtırsan elbet kaçarlar. diğer ilginç taraf ise orada bir kişinin bile şoförün ne dediğini anladığını sanmıyorum. ulan hadi çoğu bayan anlamadı, yan tarafındaki erkek niye paldır küldür eze çiğneye çıkıyor. kurgu olsa bu kadar komik olamazdı.
  1. 1