merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

pinpon topu

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. resmi maçlarda kullanılanlarının çapı eskiden 38 mm iken şimdi 40 mm olan şey.
  2. 40 mm lik selüloz dan üretilme top. maçlarda kullanılabilmesi içinittf damgası bulundurması gerekir. herkese çok ucuz gelsede hakikaten kullanılabilecek durumdaki toplar genelde üç ile altı lira arasında değişir.
  3. hakkında ilginç bir efsaneye sahip olan plastik top.
    üzerinde küçük bir delik açılır, içerisine kibritlerin o kavlı olan uçları topun içerisine hiç hava kalmayacak şekilde doldurulur. top tamamen dolduğunda; alın size ev yapımı bir el bombası.
  4. kaliteli pinpon topunun ortasında böle bir fay tarzı bir çizgi bulunmaz, sadece belirsiz bir çizgi bulunur. kaliteli toplar çok uzun süre dayanır, ortasında çizgi olanlar çatır çatur kırılır. stiga toplar benim kullandıklarımın arasında en iyileridir, maç topları da vardır, tavsiye edilir.
  5. yakınınızda bir yerde masa tenisi oynanıyor ve o esnada siz oradayken oyuncu arkadaşlardan biri topa yanlış bir açıyla vurduğunu gördükten sonra topun hızlıca ayaklarınızın yanından geçeceğini farkedip de asla ayakla (ki burada ayak dediğimiz taban oluyor) tutulmaya çalışma çabaları neticesinde üzerine basılmaması gereken toptur. zira top yamulup oynanmayacak hale gelebilir, oyuncu arkadaşların sözsüz ama bakışlı tacizine uğrayabilir ve "ehehe" deyip "zaten gidiciydim ben" davranışı sergilendikten sonra oradan uzaklaşılabilir. halbuki çok da bastırmamıştım. neyse allahtan başka topları da varmış.