• isle of dreams
    itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
  1. kanaltürk'de yayınlanan,dünyayı ele geçirmeye çabalayan iki lab. faresinin hikayesi..mükemmel çizgi film.anlamakta güçlük çekilen çok ince espirilere rastlanıyor bazen.
  2. bir bölümünde dünya haritasında türkiye'yi kuzey afrika'da casablanca'yı da türkiye'nin yerinde çizerek ne kadar cahil olduklarını bize tekrar kanıtladıkları çizgi dizi..
  3. her bölümde dünyayı ele geçrimeye çalışan brain'e pinky yardım eder ve tabi ki başarılı olamazlar.

"sen de benim düşündüğümü mü düşünüyorsun pinky?" sorusuna
    alakasız cevaplar veren bir aptal ve hain planlara sahip akıllı kobay faresi brain.
  4. beyin dünyayı ele geçirmek için bir ipucu yakalayıp kafasında bir kıvılcım oluştuğunda pinky'ye hep aynı soruyu sorar, her bölümde yaşanan bu olayda pinky'nin verdiği saçma sapan cevaplar ise bu çizgi filmin bölümlerinin en sevdiğim kısımlarıdır.

amacı dünyayı ele geçirmek olan beyin ve onun beyinsiz arkadaşı pinky labarutuvarda düşünceleri dalga dalga yayan dijital bir makina ile karşılaşırlar. beyin düşüncelerini insanlara o makina ile yayıp dünyayı ele geçirebileceğini düşünür o anda. ya da bunun gibi bir durum olur ve beyin soruyu sorar...
    -sen de benim düşündüğümü mü düşünüyorsun pinky?
    -evet beyin. ya ayaklarımız ters olsaydı nasıl bisiklet kullanabilirdik di mi?

...
    -evet beyin. üç kişinin bir küvette olması gerçekten çok sağlıksız.

...
    -evet beyin. tavukların sağdan gitmesi gerekir.

ya da bir dakika. bence pinky beyin'den daha zeki. bu cevapları verdiğine göre kafası sürekli bir yerlerde. şizofreni ya da epilepsi olabilir. evet evet...
  5. bir adet zeki ve bir adet salak labaratuvar faresinin maceralarını anlatan çizgi film serisi idi sanırım...

çocukken bunların bir bilgisayar oyunu vardı bende.. labirentli falan.. ilginç ve güzeldi...

hatırladım şimdi, bir tuhaf oldum... araştıralım bakalım...